DUYURULAR :
  • Antalya Çıkışlı yurtiçi turlar
  • Antalya çıkışlı yurtdışı turları
  • antalya çıkışlı turlar
  • antalya çıkışlı karadeniz turları - batum turları
  info@daimatur.com        0242 321 23 73
ANASAYFA / GÜNEY DOĞU ANADOLU TURU
GÜNEY DOĞU ANADOLU TURU
17 EKİM 2017 / 5 GECE 6 GÜNDÜZ
875 TL

GÜNEY DOĞU ANADOLU TURU

HATAY-GAZİANTEP-HALFETİ-ADIYAMAN-NEMRUT-URFA -HARRAN-MARDİN-MİDYAT


1. GÜN: ANTALYA- SİLİFKE- TARSUS-HATAY
Sabah saat 05:00 de Antalya’dan yola çıkılarak Anamur’a gelinir ve Mamure Kalesi gezilir. (Akdeniz kıyısında en iyi şekilde korunmuş Orta Çağ kalelerinden biridir. Zafer kazanan Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular, Karamanoğulları ve Osmanlılar gibi farklı orduların üsluplarını taşıyan özgün bir Orta Çağ tahkimatına sahiptir) Yola devam edilerek Payas Dörtyol üzeri Hatay’a gelinir. Mozaik müzesi, Hacı Neccar Camii, (Habib-i Neccar, Anadolu'da kurulmuş olan ilk cami olarak bilinir. Caminin sınırları içinde ziyaretgâhı bulunan ve camiye ismini veren zâta Yasin Suresi'nde yer verildiğine inanılıyor; bu sebeple Müslüman camianın gözünde bu camii diğer camilerden farklı bir yerdedir) ve St.Pierre kilisesi gezilir. Kapalı çarşıda serbest zaman için alışveriş molasının ardından. Daha sonra Harbiye şelalesi gezisinden sonra Harbiye’deki otelimizde konaklanır. (Akşam yemeği otelde alınır)
2.GÜN: HALFETİ-URFA
Sabah otelde alınan kahvaltıdan sonra Antakya Kırıkhan üzeri Gaziantep’e varılır. Turistik çarşıda verilen serbest zamandan sonra Zeugma Mozaik Müzesi gezilir. Yola devam edilerek birecik üzeri Halfetiye gelinir. Fırat nehri üzerinde batık kent tekneyle (extra) gezilir. (Köyün camisi Fırat Nehri’nin suları altında kalmış. Sadece minaresi ve tavan kısmının az bir bölümü gözüküyor. Köyün okuluda aynı şekilde sular altında, ancak suyun üzerinde ona ait bir şey gözükmüyor Karaya adımınızı attığınızda hayalet bir köyde olduğunuz hissine kapılıyorsunuz). Tekne turunun ardından. Urfa’ya gelinir. Hz Eyüb makamı, ( Balıklıgöl-Aynızeliha gölü-mancırıklar Urfa Kalesi-İbrahim peygamberin makamı ) ziyaret edilir. Bedesten, otantik çarşı için verilen serbest zamandan sonra. Akşam meşhur Sıra gecesine gidilir (ekstra) ve Urfada Konaklanır.
3.GÜN: HARRAN-MARDİN
Sabah otelde alınan kahvaltıdan sonra dünyanın ilk yerleşim yeri ve ilk üniversitesi olan Harran gezilir. Harran ‘da evlerin özelliği ise; bindirme tekniğinde yapılmış külah biçimindeki konik kubbeli evleridir. Kubbeli evlerin tarihi, M.Ö. VI. bine kadar gitmektedir. Kubbeli ev geleneği, Mezopotamya, Transkafkasya ve Ege'de M.Ö. III. bine kadar devam ettirilmiştir. Birçok medeniyetlerin beşiği Mardin’e gelinir. Taş işçiliği mimarisiyle görülmeye değer Mardinde, Deyrülzaferan manastırı gezilir, kuyumcular çarşısında alış veriş molasının ardından Kırklar Kilisesi ve müzesi gezilir. Mardinde konaklanır. (Akşam yemeği otelde alınır)
4.GÜN: MARDİN MİDYAT
Sabah otelde alınan kahvaltıdan sonra yola çıkılarak Midyat’a gelinir. Mardin’e benzer evlerin, taş konakların, kemerli geçitlerin, minare gibi yükselen çan kuleleriyle Süryani kiliselerinin bulunduğu Midyat, bir ortaçağ kentini andırmaktadır. Meşhur gümüşçüler çarşısı ve Sıla dizisinin çekildiği geleneksel Mardin evi olan Konaklar gezilir. Yola devam ederek Dicle Nehri‘nin kıyısında, Hasankeyf gezilir. Hasankeyf, insanlığın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Mezapotamya bölgesinde yer almaktadır. Hem içinden Dicle nehrinin akıp gitmesi, korunmaya müsait coğrafi yapısı, mesken olarak kullanılan binlerce mağarası hep dikkatleri çekmiş ve çağlar boyunca stratejik önemini korumuştur. Gezimizin ardından , Mardindeki otelimizde konaklanır. (Akşam yemeği otelde alınır)
5.GÜN: BOZOVA-ADIYAMAN-NEMRUT
Sabah otelde alınan kahvaltıdan sonra Bozova’da Atatürk barajı gezilir(kaya ve toprak dolgu ile dolgu hacmi bakımından bugüne kadar dünyada inşa edilen barajlar arasında beşinci sıradadır.) Daha sonra Adıyaman’a gelinir. Öğle yemeğinden sonra münibüslerle Nemrut dağına çıkılır(extra). Doğu-Batı Medeniyetinin, 2150 m. Yükseklikte muhteşem bir piramitteki kesişme noktası, Dünyanın sekizinci harikası Nemrut. Yüksekliği on metreyi bulan büyüleyici heykelleriyle, metrelerce uzunluktaki kitabeleriyle, UNESCO Dünya Kültür Mirasında yer almaktadır. Karakuş tümülüsü, Cendere köprüsü, Arsamia antik kenti gezilir. Nemrut Dağı zirvesinde güneşin batışını izledikten sonra Adıyamanda konaklanır. (Akşam yemeği otelde alınır)
6.GÜN: KAHRAMAN MARAŞ - ADANA
Sabah otelde alınan Kahvaltıdan sonra Kahramanmaraş’a gelinir. Sütçü İmam Türbesi ziyaret edilir. Meşhur Maraş dondurmasından tadılır. Maraş kapalı çarşıda alışveriş için verilen serbest zamandan sonra, Yola devam edilerek Adanaya gelinir. Sabancı Merkez Camiî ve Taş köprü gezilir. Taş köprüyle ilgili söylencelere de ilham vermiş. Efsane bu ya büyücülerden biri Adania kralına, kızının yılan tarafından öldüreceğini söylemiş. Telaşlanan kral, kızını kentin önünden akan nehrin ortasındaki adaya göndermiş. Ama yılan, üzüm dolu bir sepetin içinde adaya ulaşmış ve kızı öldürmüş. Kral da kızının anısına Taşköprü’yü yaptırmış. Hatta yıkıldığında yeniden yaptırılabilsin diye de köprünün ayaklarına altın gömdürmüş. ardından gerekli molalar vererek Anamur Silifke üzeri Antalya’ya dönülür. 


TUR FİYATINA DAHİL HİZMETLER 
-Seyahat Sigortası -Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı 
-Konaklama -Otelde Alınan Akşam Yemeği 
-Ulaşım -Rehberlik Hizmetleri 

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR
Tüm öğlen yemekleri
Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Tüm şahsi harcamalarREZERVASYON

0 (242) 321 23 73 – 0 (507) 037 66 79 – 0 (507) 644 48 45

info@daimatur.com – www.daimatur.com

https://www.facebook.com/daimatur.antalya/likes/

Verilen Fiyat İki Kişilik Odalarda Kişi Başı Nakit Fiyatıdır.

0-6 Yaş Çocuk Ücretsiz. 06-12 yaş çocuk % 50 ücrete tabidir.


Mutlaka Okuyunuz

Turumuzla İlgili Önemli Notlar;

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

 

Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

 

Gezimiz, minimum 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir. 

 

Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

 

Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. 

 

Orta Avrupa turlarında misafirlerimizin seyahat sigortalarını yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından kişibaşı 200 CZK ile 4000 CZK arasında cezalar verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.

 

Pegasus ve Türk Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Airarabia Havayollarında sadece 10 kilo el bagajı hakkınız bulunmaktadır. (Harici bagaj için ekstra ücret talep edilmektedir.) Eşli - çocuklu dahi olsa 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır.Vize ile ilgili önemli notlar;

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden veya www.vizebilgi.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 


T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir.Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

Pasaportlara vize uygulanması için karşılıklı 2 boş sayfa zorunludur.Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

Siz de yorumunuzu yapın...