DUYURULAR :
  • Antalya Çıkışlı yurtiçi turlar
  • Antalya çıkışlı yurtdışı turları
  • antalya çıkışlı turlar
  • antalya çıkışlı karadeniz turları - batum turları
  info@daimatur.com        0242 321 23 73
ANASAYFA / BÜYÜK KARADENİZ TURU
BÜYÜK KARADENİZ TURU
25 AĞUSTOS 2017 İTİBARİYLE / 9 GECE 10 GÜNDÜZ
1300 TL

KARADENİZ & BATUM TURU
9 GECE 10 GÜNDÜZ - 1.300 TL


TUR TARİHİ: 25 AĞUSTOS 2017 GİDİŞ /  3 EYLÜL DÖNÜŞ   

PROGRAM DETAYI:

1.GÜN: ANTALYA – GÖLCÜK - BOLU

Sabah 06.00 da hareket edilir, gerekli molalar verilerek Ankara üzeri Gölcük gölüne gelinir gezildikten sonra Bolu’da otelde konaklanır.                                                        

2.GÜN: SAFRANBOLU - KASTAMONU

Sabah  kahvaltıdan sonra,  Gerede üzeri Safranbolu’ya gelinir. Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerini göreceğimiz evleri, turistik çarşısı, tarihi Cinci Hanı, Kaymakam Evi müzesi gezilir. Safranlı lokum almak için serbest zamanın ardından Kastamonu’ya gelinir. Cumhuriyet meydanı, tarihi saat kulesi, cami gezilir ve Mütevelli otelde konaklanır.

3.GÜN: SİNOP – HAMSAROZ KÖRFEZİ – SİNOP LİMANI - SAMSUN

Sabah kahvaltıdan sonra yola çıkılır. Taşköprü üzeri Sinop’a gelinir. Hamsaroz Körfezi, tarihi Sinop Hapishanesi, Sinop limanı gezilir.  Yola devam edilerek Samsuna gelinir. Cumhuriyet Meydanı ve çarşıda serbest zamandan sonra Samsun’da Yafea otelde konaklanır.

4.GÜN: ETNOĞRAFYA MÜZESİ – BOZTEPE – UZUNGÖL – SULTAN MURAT YAYLASI

Sabah kahvaltıdan sonra, Etnografya Müzesi, Bandırma Gemisi gezilir. Yola devam edilerek Teleferikle(extra)Ordu’yu kuşbakışı izleyeceğimiz Boztepe’ye çıkılır.. Burada Öğle yemeğinden sonra gerekli molalar verilerek Çaykara üzeri Uzun göl’ gelinir. Burası gezildikten sonra Ardından minibüslerle (ekstra) Sultan Murat yaylasına Çıkılır ve TAŞKIN  otelde konaklanır.

5.GÜN: ÇAMLI HEMŞİN – AYDER YAYLASI - HOPA

Sabah kahvaltıdan sonra yola çıkılarak Özçay fabrikası ve Rize el bezi  Dokuması fabrikası gezilir. Çamlıhemşin’de yöresel giysiler içinde Karadenizlileri Resimleyip Ayder yaylasına çıkılır. Kaçkar dağlarının muhteşem manzarası Kanyonları, Vadileri, görüp resimledikten sonra Fırtına deresini takiben Hopa’ya gelinir ve otelde konaklanır.

6.GÜN: GONİO KALESİ – BATUM – AVRUPA MEYDANI - HOPA

Sabah kahvaltıdan sonra yola çıkılır ve Sarp Sınır Kapısı’na hareket edilir. Gürcistan sınır kapısını geçip Gonio Kalesi’nde panoromik fotoğraf molasının ardından Çoruh Nehri’ni geçerek Batum’a ulaşırız. Burada Dünyadaki bütün bitki türlerini barındıran Botanik Parkı gezdikten sonra Gürcü Mutfağının lezzetlerini doyasıya tadacağınız öğle yemeği molası verilir. Ardından Orta Camii, Etnografya Müzesi, Şehir Parkı, Batum Limanı, Avrupa Meydanı ve Medea Anıtı gezileri ardından verilen serbest zaman sonrası yola çıkılarak Hopa’ya gelinir ve otelde konaklanılır.                                     .

7.GÜN: ATATÜRK KÖŞKÜ – SÜMELA MANASTIRI - GÜMÜŞHANE

Sabah kahvaltıdan sonra,yola devam ederek Trabzona gelinir, Atatürk Köşkü ve Meşhur Trabzon Gümüşcüsü gezildikten sonra Altındere milli parkına gelinir burası ve Sümela manastırı Panoramik Fotoğraf çekimi yapılır. Hamsi köy-Zigana geçidi üzeri Gümüşhane’ye Gelinir. Karaca mağarası gezilir ve Gümüşhane’de ÇİMENLER otelde konaklanır.

8.GÜN :TOKAT – AMASYA – HAZERANLAR KONAĞI – KAYA MEZARLARI

Kahvaltının ardından yola çıkılarak Tokata gelinir  yazma, bakır ve el sanatları satış yerleri gezilir, Yola Devam edilerek Amasya ya gelinir. Hazeranlar Konağı-Kaya Mezarları- Ferhat'ın Şirin için açtığı su kanalları gezilip görüldükten sonra Büyük Amasya Otelinde konaklanır.

 9.GÜN:  ÇORUM – NEVŞEHİR

Sabah Kahvaltıdan sonra Çorum’a gelinir.Serbest zamanın ardından Alacahöyük gezilir.Yozgat üzeri Nevşehir’e gelinir.Peri bacaları gezilir.(akşam Türk gecesi>ekstra) Nevşehir’de otelde konaklanır.

10.GÜN: KONYA - ANTALYA

Otelde alınan kahvaltının ardından yola devam edilerek, Konyaya gelinir. Konya Mevlana türbesi ve camisi ziyaretinden sonra gerekli molalar verilerek Antalya’ya dönülür.

ÖNEMLİ DUYURU : GÜRCİSTAN ve BATUM GEÇİŞ KURALLARI: 


ÖNEMLİ DUYURU: 

Olağanüstü Hal Durumunun devam etmesinden dolayı Doğu Karadeniz - Batum Turuna katılacak misafirlerin herhangi bir sorunla karşılaşmamaları için yanlarında bulundurması gereken evraklar;


Devlet Memurları;

Çalışan Devlet Memurlarının;

Olağanüstü Hal tedbirlerinden dolayı çalıştıkları kurumdan kurum onaylı izin yazıları almaları şarttır. E-Devlet üzerinden çalışma aylık bildirgesi de almalarını öneririz. Ayrıca bankadan maaş hesabının yakın tarihli extresini de almalarını öneririz.


Emekli Devlet Memurlarının;

Varsa emekli cüzdanlarını ve E-Devlet üzerinden emekli aylık bildirgesi çıktısı almalarını öneririz. Ayrıca emekli maaşını aldıkları bankadan maaş hesabının yakın tarihli extresini de almalarını öneririz.


Ssk'lı / Bağkurlu;

SSK'lı / Bağkurlu çalışanların;

Olağanüstü Hal tedbirlerinden dolayı E-Devlet üzerinden çalışma aylık bildirgesi almalarını öneririz. Ayrıca çalıştıkları herhangi bir bankadan yakın tarihli hesap extresini de almalarını öneririz.


Emekli Ssk'lı / Emekli Bağkurluların;

Varsa emekli cüzdanlarını ve E-Devlet üzerinden emekli aylık bildirgesi çıktısı almalarını öneririz. Ayrıca çalıştıkları herhangi bir bankadan yakın tarihli hesap extresini de almalarını öneririz.


Not: Gürcistan geçişlerde sadece T.C. Nüfus Cüzdanı veya PASAPORT GEÇERLİDİR. Başka kimlik kartları GEÇERSİZDİR. T.C. Nüfus Cüzdanı 10 yılı geçmiş, kenarları eskimiş, yıpranmış, deforme olmuş, fotoğraf şuanki halden farklı görünümde olması vb sebeplerden ötürü Gürcistan geçişlerinde sıkıntılar yaşanabilmektedir. Turumuza katılmak isteyen misafirlerimizin T.C. Nüfus Cüzdanlarını yeniletmelerini öneririz. Yeni T.C. Nüfus Cüzdanına başvuruda bulunmalarını eğer yeni T.C. Nüfus Cüzdanı tur zamanına kadar yetişmezse mevcut / eski T.C. Nüfus Cüzdanını üzerindeki mühür deforme olmadan kaplama yaptırmalarını ve koruma kartlıklarında muhafaza etmelerini öneririz. Varsa eğer her ihtimale karşı tura katıldıklarında PASAPORTlarını da önlem amaçlı almalarını öneririz.


- T.C. Nüfus Cüzdanının yukarıda bahsi geçen durumlardan dolayı kaynaklanabilecek sorunlardan KATILIMCI sorumludur. Bu konuda Acentamız buradan ve telefonda yada yüzyüze yapılan görüşmelerde bilgilendirme yapmış olup SORUMLULUK acentamızda olmayıp KATILIMCININ kendisindedir.


Not: Anne - baba ile birlikte Gürcistan'a geçişlerde 0 - 18 yaş arası katılımcıların noter onaylı muavakatname alması GEREKMEMEKTEDİR. Fakat Nüfus Cüzdanlarının fotoğraflı olması ŞARTTIR.


Not: 0 - 18 yaş arası katılımcıların tura sadece annesi ile katılıyor olması durumunda babanın noterden anneye noter onaylı muavakatname vermesi ZORUNLUDUR. 


Not: 0 - 18 yaş arası katılımcıların tura sadece babası ile katılıyor olması durumunda annenin noterden babaya noter onaylı muavakatname vermesi ZORUNLUDUR.


Not: 0 - 18 yaş arası katılımcıların tura 3. bir kişi ile katılıyor olması durumunda anne - baba birlikte noterden 3. kişiye noter onaylı muavakatname vermesi ZORUNLUDUR.


- 0 - 18 yaş arası katılımcıların yukarıda bahsi geçen durumlardan dolayı kaynaklanabilecek sorunlardan KATILIMCI sorumludur. Bu konuda Acentamız buradan ve telefonda yada yüzyüze yapılan görüşmelerde bilgilendirme yapmış olup SORUMLULUK acentamızda olmayıp KATILIMCININ kendisindedir.

FİYATA DAHİL OLANLAR                                                                                     
-Seyahat Sigortası                                                                          
-Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı                                                    
-Otelde Alınan Akşam Yemeği                                                      
-Konaklama                                                                                      
-Ulaşım                                                                                             
-Rehberlik Hizmetleri

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

Tüm Öglen Yemekleri

Müze ve Örenyeri Giriş ücretleri

 Tüm Şahsi Harcamalar

REZERVASYON

0 (242) 321 23 73 – 0 (507) 037 66 79 – 0 (507) 644 48 45

info@daimatur.com – www.daimatur.com

https://www.facebook.com/daimatur.antalya/likes/

Verilen Fiyat İki Kişilik Odalarda Kişi Başı Nakit Fiyatıdır.

0-6 Yaş Çocuk Ücretsiz. 06-12 yaş çocuk % 50 ücrete tabidir.


Mutlaka Okuyunuz

Turumuzla İlgili Önemli Notlar;

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

 

Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

 

Gezimiz, minimum 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir. 

 

Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

 

Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. 

 

Orta Avrupa turlarında misafirlerimizin seyahat sigortalarını yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından kişibaşı 200 CZK ile 4000 CZK arasında cezalar verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.

 

Pegasus ve Türk Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Airarabia Havayollarında sadece 10 kilo el bagajı hakkınız bulunmaktadır. (Harici bagaj için ekstra ücret talep edilmektedir.) Eşli - çocuklu dahi olsa 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır.Vize ile ilgili önemli notlar;

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden veya www.vizebilgi.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 


T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir.Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

Pasaportlara vize uygulanması için karşılıklı 2 boş sayfa zorunludur.Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

Siz de yorumunuzu yapın...