DUYURULAR :
  • Antalya Çıkışlı yurtiçi turlar
  • Antalya çıkışlı yurtdışı turları
  • antalya çıkışlı turlar
  • antalya çıkışlı karadeniz turları - batum turları
  info@daimatur.com        0242 321 23 73
ANASAYFA / BÜYÜK BALKAN TURU
BÜYÜK BALKAN TURU
25 EYLÜL 2017 / 6 GECE 7 GÜNDÜZ
550 EUR

BÜYÜK BALKAN TURU

6 GECE 7 GÜNDÜZ


1. GÜN :  ANTALYA- İSTANBUL / ÜSKÜP

Sabah saat 04:00’de Antalya Havalimanında buluşarak, Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından PEGASUS PC 2029 sefer sayılı uçuşu ile saat 06:00’da İstanbul’a hareket. İstanbul’a varışımız sonrası Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlarına geçerek, PEGASUS PC 351 sefer sayılı uçuşu ile saat 09:35’te Üsküp’e gidiyoruz. Yerel saat ile 10:15’de Üsküp’e iniş. Burada bizi bekleyen otobüsümüz ve yerel rehberimiz eşliğinde Üsküp gezimize başlıyoruz. Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Arasta, Çarşı Camileri, Davut Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar bulunmaktadır. Günün sonunda 4* otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme Üsküp’teki otelimizde.

2. GÜN : ÜSKÜP - BİTOLA (MANASTIR) - OHRİD

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından, Bitola (Manastır) şehrine hareket ediyoruz. Yol üzerinde büyük çoğunluğunu Türklerden oluşan ve Makedonya’nın en büyük üçüncü kenti Tetova’yı (Kalkandelen) ziyaret ediyoruz. Osmanlı döneminde burada kalkanları delecek kadar güçlü silahların yapılması üzerine Kalkandelen adı verilen kentte 1495 yılında iki kız kardeşin desteğiyle yapılmış, duvarları rengârenk süslenmiş görkemli Alaca Cami’yi gördükten sonra Bitola / Manastır’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Balkanlar'ın en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya'nın tarih ve kültür cenneti, Makedonca'da da Manastır anlamına gelen Bitola' adıyla anılan bu güzel şehri tanıtan turumuzda Şirok Sokağı, Eski Çarşı (Osmanlı Bedesteni), Yeni Cami ve İshak Çelebi Camii göreceğimiz yerler arasında. Manastır'da ayrıca Mustafa Kemal Atatürk'ün mezun olduğu İdadiyi (Askeri Lise) ve buradaki Atatürk Müzesi'ni de ziyaret etme şansını bulacağız. Manastır gezimizin ardından, Balkanların en önemli tatil bölgesi Ohrid’e gidiyoruz. İncisi ile meşhur Ohrid’e varışımızın ardından Tarihi Çınar Meydanı, Aziz Bogorodica Kameusko, Aya Sofya Kiliseleri (dışarıdan), Ohrid'li Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, müze olarak kullanılan Eski Türk Konakları, görülecek yerler arasındadır. Güzel bir lokantada Makedon gecesi eğlencesi ve akşam yemeği. Geceleme Ohrid’deki otelimizde. 

3. GÜN : OHRİD - TİRAN  – ISKODRA- PODGORİCA

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından, Ohrid Gölünde tekne ile yerel müzikler eşliğinde eğlenerek ve Ohrid gölünün müthiş manzarasını izleyerek St.Naum’a geçiyoruz. Ortodoksların en kutsal manastırlarından biri olan St.Naum Manastırının sizi karşılayacağı limandan kayıklara binmek için kısa bir yürüyüş yapıyoruz.  Yemyeşil doğa içerisinde adeta cennetten bir gün yaşayacağınız kayık turunda Ohrid Gölünü oluşturan tabiat mucizesi su kaynaklarını göreceksiniz. Otobüsümüz ile buradan ayrılıp gölün diger yakasında bulunan Arnavutluk'a gidiyoruz. Elbasan, İşkodra üzerinden 20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca'nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi Arnavutluk'un başkenti Tiran'a varış. 1614'te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Vereceğimiz öğle yemeği molası sonrası İşkodra’dan geçerek, 2006 yılında bağımsızlığına kavuşmuş olan Avrupa'nın resmi olarak tanınan en genç devleti Karadağ'a giriyoruz. Bas keent Podgorica’da otelimize variyoruz.  Adriyatiğin en gözde sahil kentlerinden bir tanesi olan Budva'da konaklayacağımız otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. GÜN : PODGORİCA – SV.STEFAN -BUDVA - KOTOR - POCİTEL- BLAGAJ           

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından, yol üzerindeki avrupa jet sosyetesinin en gözde otellerinden birinin yer aldığı Sveti Stefan adasına nazır fotoğraf molası vereceğiz. Mini Dubrovnik olarak adlandırılan Sveti Stefan adasını gördükten sonra Adriyatiğin en gözde sahil kentlerinden bir tanesi olan Budva'ya geçiyoruz. Eski sehir turu yapiyoruz, limani goruyoruz ve sonra Kotor'a gidiyoruz. Avrupa sosyetesinin son dönemdeki uğrak yeri olan Kotor'da Eski Şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerlerden bazıları.  Kotor gezimizin ardından Adriyatik Denizinin oluşturduğu harika manzaralar eşliğinde Kotor Körfezi'ni geçerek Bosna-Hersek’e geçiş yapıyor ve Pocitel’e varıyoruz. 16. yüzyıldaki dokusuyla günümüze kadar bozulmadan ulaşmış olan ve Türkçe’nin hakim olduğu Osmanlı Köyü Poçitel’de yapacağımız gezi sonrası Avrupa’nın en yüksek debili suyunun doğduğu kaynağı ve Bektaşi Tekkesinin bulunduğu Blagaj’a geçiyoruz. Bektaşi tekkesinde özel işlemeler, ahşap oymacılığın gelişmiş örnekleri ve Bektaşi soyağacının da bulunduğu eserleri de göreceğiz. Tekkenin hemen yanı başında bulunan nehir hattında serbest zamanımızı değerlendirip burada bulunan otelimize yerleşme ve akşam yemeği.

5.GÜN : BLAGAJ - MOSTAR – JABLANİCA - SARAYBOSNA 

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından, Mostar'a hareket. UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koski Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam göreceğimiz yerler arasındadır. Mostar'ın yerel pazarlarından alışveriş yapabileceğiniz serbest zamanın ardından Saraybosna’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde muhteşem manzaraları izleyerek Jablanica’dan geçiyoruz ve Saraybosna’ya varışımız ile birlikte gezimizi yapıyoruz. Savaş Tüneli'ne gidiyor ve savaş dönemi çekilen zorlukları yerinde izliyoruz. Ardından, Vrelo Bosne'ye gidiyor ve muhteşem bir botanik parkında gezimizi yapıyoruz. İki asır boyunca Balkanlar'ın kültür başkentliğini yapmış, 1914'te Avusturya- Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand'ın Sırplar tarafından bu arada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olan, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnakların kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna'da panoramik yürüyüş turu yapıyoruz. Turumuz esnasında meşhur Baş çarşı, Tarihi Osmanlı Hanı Moriça Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğiz.  Akşam yemeği ve geceleme Saraybosna’daki otelimizde. 

6.GÜN :  SARAYBOSNA – BAŞ ÇARŞI - BELGRAD

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından, Sırbistan, Belgrad’da geçiyoruz. . Canlılığın ve hareketliliğin sembolü Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad’da Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Bin yıl anıtı, Sava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmed'in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni sultan Süleyman'a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi , Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın türbesi, Bayraklı Camii, görülecek .Akşam yemeği ve geceleme Belgrat’taki otelimizde. 

7.GÜN : BELGRAD

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından, İstanbul'a hareket etmek üzere Belgrad Havaalanı’na transfer. PEGASUS PC 372 tarifeli sefer sayılı uçuşu ile 11:05 de İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 13:40’da İstanbul’a varış. İç hatlar terminaline geçerek yine PEGASUS PC 2020 sefer sayılı saat 18:35 uçuşu ile Antalya’ya hareket. 19:55’de Antalya’ya varışımızı takiben turumuzun sonu. Bir başka turumuzda görüşmek üzere hoşçakalın


Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler;                                             
- 5 gece 4* otellerde konaklama                                                             
- Otellerde alınacak açık büfe sabah kahvaltıları                                            
- 6 akşam yemeği                                                                                      
- Şehirlerarası tüm transferler
- Tur Boyunca Profesyonel Türkçe Tur Liderliği;
- Belgrad, Kotor, Ohrid yerel rehberlik hizmetleri
-Ohrid tekne turu, Makedon gecesi eğlencesi, Müze ve ören yeri giriş ücretleri

-  Sınır & Şehir vergileri

 Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler;

- Öğle Yemekleri

- Pegasus Airlines Antalya - İst-Üsküp, Belgrad-İst – Antalya gidiş dönüş uçak bileti

- yurt dışı çıkış harcı (15 tl)

- SNGL FARKI : 150 €

Cocuk Fiyatları :

0-2 Yas arası   % 65
2-10 Yas arası % 15 indirimlidir

NOT:  İNDİRİMLİ  UÇAK BİLETLERİ İÇİN ERKEN REZERVASYON FİYATLARINI KAÇIRMAYIN 


REZERVASYON

0242 321 23 73 – 0507 037 66 79 – 0507 644 48 45


Mutlaka Okuyunuz

Turumuzla İlgili Önemli Notlar;

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

 

Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

 

Gezimiz, minimum 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir. 

 

Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

 

Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. 

 

Orta Avrupa turlarında misafirlerimizin seyahat sigortalarını yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından kişibaşı 200 CZK ile 4000 CZK arasında cezalar verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.

 

Pegasus ve Türk Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Airarabia Havayollarında sadece 10 kilo el bagajı hakkınız bulunmaktadır. (Harici bagaj için ekstra ücret talep edilmektedir.) Eşli - çocuklu dahi olsa 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır.


Vize ile ilgili önemli notlar;

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden veya www.vizebilgi.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir.Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

Pasaportlara vize uygulanması için karşılıklı 2 boş sayfa zorunludur.Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

Siz de yorumunuzu yapın...