DUYURULAR :
 • Antalya Çıkışlı yurtiçi turlar
 • Antalya çıkışlı yurtdışı turları
 • antalya çıkışlı turlar
 • 2019 YILLIK PROGRAM
 • GÜNÜBİRLİK TURLAR
  info@daimatur.com        0242 321 23 73
ANASAYFA / KUDÜS TURU
KUDÜS TURU
24 - 27 ARALIK 2019 / 3 GECE 4 GÜNDÜZ
590 EUR

KUDÜS ( MESCİD-İ AKSA ) TURU

Tel Aviv - Kudüs – Eriha - Lût Gölü (Ölü Deniz) – El Halil – Beytüllahim – Yafa

 

1:Gün 24 Aralık Salı

Antalya-İstanbul – Tel Aviv - Yafa – Kudüs

Antalya iç hatlar terminali giden yolcu salonunda buluşuyoruz. İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu "HUZURLU SEYAHAT - THY" bankosunda saat 07:30’da buluşuyoruz. Güvenlik, check-in ve pasaport işlemleri sonrası THY'nin TK794 seferi ile 10:10’da Tel Aviv’e hareket ediyoruz. Varış: 11:20. Güvenlik araştırmalarını müteakip Yafa’ya hareket ediyoruz. Yafa’da Hasan Paşa Camisi, Sultan Mahmud Külliyesi ve Bahriye Mescidi ziyaretleri sonrası Kudüs’e hareket.. Mescid-i Aksâ Külliyesi içinde yer alan Mervan Mescidi, Mescid-i Aksa, Mirac'ta Peygamberimizin üzerinden göklere ve ötesine yükseldiğine inanılan Muallak Taş etrafına inşa edilen Kubbetüs Sahra ve Mirac gecesi kendisini Mekke'den Kudüs'e binek olarak getiren Burak'ı bağladığı Burak Mescidi'ni ziyareti müteakip otelimize yerleşme. Akşam yemeğini müteakip arzu edenlerle Mescid-i Aksa'da akşam ve yatsı namazı sonrası konaklama otelimizde

2.Gün: 25 Aralık Çarşamba

 Kudüs -  El Halil – Beytüllahim-  Kudüs 

Arzu edenlerle Mescid-i Aksâ’da sabah namazı sonrası otelde alacağımız kahvaltının ardından, El Halil şehrine hareket ediyoruz. Burada Harem-i İbrahim içinde Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf (A.S) Peygamberlerin kabirlerini ziyareti müteakip Beytüllahim şehrine geçiyoruz. Kutsal Doğuş Kilisesi içinde kalan Hz. İsa (A.S.)'ın doğduğu yeri ve bitişiğinde yer alan Hz. Ömer Camisi'ni ziyaret sonrası Kudüs’e hareket. Otelimize varışta akşam yemeğini müteakip, arzu edenlerle Mescid-i Aksa'da akşam ve yatsı namazı sonrası konaklama otelimizde.

 3.Gün: 26 Aralık Perşembe 

Kudüs - Eriha - Lut gölü - Kudüs

Arzu edenlerle Mescid-i Aksâ’da sabah namazı sonrası otelde alacağımız kahvaltının ardından  Zeytin Dağı'na çıkıyoruz. Kuşbakışı Kudüs'ü temaşa ve resim molası sonrası, Sahabe Selman-ı Farisi Hz. ve tabiinden Rabia'tül Adaviyye Hz. türbelerini ziyareti sonrası, Hz. Meryem ve anne ve babasının medfun bulunduğuna inanılan Gethsemani Kilisesi ile tarihi 2000 yıldan eskiye dayanan zeytin ağaçların bulunduğu Tüm Milletler Kilisesi'ni gördükten sonra, Sion Tepesi'nde yer alan Hz. Davud (A.S.) Türbesi, Hz. İsa (A.S.)’nın son akşam yemeğini yediği mahal ve Hz.Meryem’in son gününün geçtiği yer ziyareti sonrası, Eriha yolu üzerinde Hz. Musa (A.S.) Kabri ve Külliyesi'ni ziyaret sonrası deniz seviyesinden 400 metre aşağıda bulunan Lut Kavmi'nin helak olduğu, Sodom ve Gomore şehirlerinin altında kaldığı Lut Gölünü (Ölü Deniz) geziyoruz. Ardından Filistin yönetiminde olan dünyanın en eski şehri Eriha’yı ziyaret sonrası Kudüs’e hareket. arzu edenlerle Mescid-i Aksa'da akşam ve yatsı namazı sonrası konaklama otelimizde.

4.Gün: 27 Aralık Cuma

Kudüs - Tel Aviv – İstanbul- Antalya

Arzu edenlerle Mescid-i Aksâ’da sabah namazı sonrası otelde alacağımız kahvaltının ardından, Ağlama Duvarı, Kıyame Kilisesi ve Hz. Ömer Camisi'ni ziyaretin ardından arzu edenlerle Mescid-i Aksa'da Cuma Namazı'nı kılıyoruz.. Dönüş yolculuğumuz için 15:00’da Tel Aviv Havalimanı'na hareket ediyoruz. Güvenlik, check-in ve pasaport işlemleri sonrası THY'nin TK789 seferi ile 20:55’da İstanbul Havalimanı’na hareket ediyoruz . Varış: 00:25 (Ertesi Gün).

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • THY ile İstanbul / Tel Aviv / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri,
 • Antalya’dan İstanbul'a iç hat bağlantı uçuşu ücreti,
 • 3 gece 4*otelde konaklama,
 • Açık büfe sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri (Otellerde yeterli sayıda misafir olmadığı taktir de set menü olarak verilir),
 • İsrail vize işlemleri (Yeşil pasaport sahipleri muaftır)

 NOT: Vizeler pasaporta bastırılmayıp “Liste Vize” olarak alınmaktadır.

 • Belirtilen müze ve ören yerleri giriş ücretleri,
 • Programda adı geçen tüm transferler,
 • Türkçe rehberlik hizmeti,
 • Seyahat sigortası,
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • 50 TL yurt dışı çıkış harcı,
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan kapalı içecekler,
 • Program dışı talep edilecek turlar,
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş,
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet.

Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…

                                                                                                        İletişim/ Rezervasyon

                                                                                                    Mahmut ÖZKAYNAK

                                                                                                        0 532 508 16 67

                                                                              0 242 321 23 73- 507 644 48 45Siz de yorumunuzu yapın...