DUYURULAR :
  • Antalya Çıkışlı yurtiçi turlar
  • Antalya çıkışlı yurtdışı turları
  • antalya çıkışlı turlar
  • 2021 YILLIK PROGRAM
  • GÜNÜBİRLİK TURLAR
  • Antalyadan turlar
  info@daimatur.com        0242 321 23 73
ANASAYFA / KARADENİZ TURU
KARADENİZ TURU
TEMMUZ AGUSTOS EYLÜL / 8 GECE 7 GÜNDÜZ
4150 TL

KARADENİZ  VE YAYLALAR TURU

TUR ÇIKIŞ TARİHLERİ

19 AGUSTOS - 26 AGUSTOS - 2 EYLÜL - 9 EYLÜL - 16 EYLÜL - 23 EYLÜL 

1.GÜN: Akşam belirlenen saat ve duraklarda siz değerli misafirlerimizle buluşarak rüya gibi karadeniz batum turu yolculuğumuza çıkıyoruz. Akseki Konya kırıkkale çorum üzeri sabah saatlerinde Amasya’ya varıyoruz. Kahvaltı molamızın ardından Bayezid külliyesi, Şehzadeler gezi yolu, yalı boyu evler, hazeranlar konağı,saat kulesi,kral kaya mezarları,Ferhat ve şirin su kanalları görülür. Sonrasında Amasya’dan ayrılıp yolumuza devam ederek şiran’a gelinir. Dağın ortasından çıkan 40 ayrı su kaynağının 15 metreden dökülmesi sonucu oluşan tabiat harikası Tomara şelalesi ziyaret edilir. Sonrasında Gümüşhane’ye gelinir ve otelimize yerleşilir. Konaklama Gümüşhane

2.GÜN: kahvaltımızın ardından zigana geçitinden geçerek Hamsiköy’e gelinir. Meşhur hamsiköy sütlacından yenilir. Sonrasında Maçka Altındere vadisine gelinerek Sümela manastırı ziyaret edilir. Sonrasında Uzungöl’e gelinir. Doğal güzellikleri görebileceğimiz uzungöl’de serbest zamanın ardından Otelimize geçilir.  uzungöl civarı konaklama

3.GÜN: Kahvaltımızın ardından rüya gibi karadeniz turumuza devam ediyoruz ve ilk duracağımız yer Çayeli olacaktır. Buradan minibüslere geçerek Haremtepe Çay bahçelerine çıkıyoruz (extra) yeşilliklerin içinde bol bol fotoğraflarımızı çekiyoruz salıncaklara biniyoruz ve Çayeli’ne tekrar geri dönüyoruz. Çayeli’nde meşhur Rize bezleri dokuma atölyesi gezilir ve alışverişler yapılır. Ardından Fırtına deresine gelinir ve hem öğle yemeği alınır hem de buradaki aktivitelere katılma fırsatını buluyoruz, Zipline, rafting vs eğlenceli anların tadını çıkarıyoruz. Sonrasında Çamlıhemşin ve Ayder yaylasına çıkılır. Gelin tülü şelalesi fotoğraflanarak sizlere serbest zaman verilir.  Sonrasında Ayder yaylasındaki otelimize gelinir ve konaklanılır. 

4.GÜN: Kahvaltımızın ardından programımıza yine yayla gezileriyle devam ediyoruz ve Şenyuva köyü ve köprüsü, Pokut yaylası, Sal yaylasını minibüslerle(extra) geziyoruz. Hava şartlarından dolayı Pokut yaylasına çıkılamaması durumunda Alternatif olarak Şenyuva köprüsü, Zilkale, palovit şelalesi programı minibüslerle(extra) gerçekleştirilecektir. Yaylalara çıkmak istemeyenler vakitlerini Çamlıhemşin’de geçirebilirler. Sonrasında Sarp sınır kapısına gelinerek Batum’a geçilir. Batum’da Avrupa meydanı, medea anıtı, altın post heykeli, astroloji saati, Piazza meydanı, St.Nicholas kilisesi, Alfabe kulesi, Ali ve Nino hikayesi ve heykeli, batum sahili gezilir sonrasında tekrardan Sarp sınır kapısına gelinerek Türkiye tarafına geçilir ve Hopa’da bulunan otelimize yerleşilir. 

5.GÜN: Kahvaltımızın ardından Borçka’ya gelinir. Ve buradan minibüslerle( extra) doğa harikası Karagöl tabiat parkına çıkılır. Burada sizlere serbest zaman verilerek göl etrafında gezintiye çıkılır ve bol bol fotoğraflarımızı çekerek doğanın güzelliğine kendimizi bırakıyoruz. Ardından buradan ayrılıp Trabzon’a hareket ediyoruz. İlk önce meşhur Sürmene bıçakları mağazasına uğrayarak bıçak alışverişlerimizi yapıyoruz ardından çay fabrikasını ziyaret ederek çay üretimi ve çayın süreci hakkında bilgiler alıyoruz ve çay alışverişlerimizi yapıyoruz. Sonrasında Trabzon merkeze gelerek Atatürk köşkü ve Ayasofya camiisi ziyaretlerimizi yapıyoruz ve aynı zamanda trabzon telkarisi-gümüşleri hakkında bilgiler edinebileceğimiz  gümüş mağazasına geliyoruz ve gümüş alışverişlerimizi yapıyoruz. Ardından Hotelimize geçilir konaklama Trabzon

6.GÜN: Kahvaltımızın ardından Giresun’a hareket ediyoruz ve buradan Kümbet yaylası, Mavi göl-Kuzalan şelalesi programımızı gerçekleştiriyoruz(extra). Katılmak istemeyenler için Giresun merkezinde serbest olarak vakitlerini geçirebilecekler.Sonrasında Ordu’ya gelinir. Ve teleferikle(extra)Boztepe’ye çıkılır. Ordu’yu ve karadenizi yukarıdan kuşbakışı izledikten sonra Ordu’dan ayrılıp Samsun’a hareket ediyoruz. Samsun’da Atatürk’ün İstanbul’dan samsun’a 3 günlük yolculuğun ardından geldiği Bandırma adlı vapuru görüyoruz. Ve sonrasında Samsun’da bulunan otelimize yerleşilir. Konaklama Samsun

7.GÜN: Kahvaltımızın ardından hareket edilerek Bafra, Gerze üzeri Sinop’a gelinir. Akliman ve benzerlerine İskandinav ülkelerinde rastladığımız Türkiye’de ise sadece Sinop’ta olan Hamsilos Fiyord’u görülür. Sinop Tarihi cezaevi gezilir,Sinop limanında öğle yemeğimizi de aldıktan sonra Kastamonu’ya hareket edilir. Cumhuriyet meydanı, şerife bacı heykeli, Nasrullah camii ve meydanı gezilir. Yöresel Kastamonu ürünleri alışverişlerimizi yaptıktan sonra akşam Kastamonu’dan ayrılıp Ilgaz tüneli, Çankırı Ankara Afyon üzeri Antalya’ya dönüyoruz ve siz değerli misafirlerimizle vedalaşarak bir sonraki daima tur etkinliğinde bir araya gelmek ümidiyle ayrılıyoruz. 

Not: Gürcistan geçişlerde sadece T.C. Nüfus Cüzdanı veya PASAPORTGEÇERLİDİR. Başka kimlik kartları GEÇERSİZDİR. T.C. Nüfus Cüzdanı 10 yılı geçmiş, kenarları eskimiş, yıpranmış, deforme olmuş, fotoğraf şu anki halden farklı görünümde olması vb sebeplerden ötürü Gürcistan geçişlerinde sıkıntılar yaşanabilmektedir. Turumuza katılmak isteyen misafirlerimizin T.C. Nüfus Cüzdanlarını yeniletmelerini öneririz. Yeni T.C. Nüfus Cüzdanına başvuruda bulunmalarını eğer yeni T.C. Nüfus Cüzdanı tur zamanına kadar yetişmezse mevcut / eski T.C. Nüfus Cüzdanını üzerindeki mühür deforme olmadan kaplama yaptırmalarını ve koruma kartlıklarında muhafaza etmelerini öneririz. Varsa eğer her ihtimale karşı tura katıldıklarında PASAPORTlarını da önlem amaçlı almalarını öneririz.

- T.C. Nüfus Cüzdanının yukarıda bahsi geçen durumlardan dolayı kaynaklanabilecek sorunlardan KATILIMCI sorumludur. Bu konuda acentemiz buradan ve telefonda ya da yüz yüze yapılan görüşmelerde bilgilendirme yapmış olup SORUMLULUK acentemizde olmayıp KATILIMCININ kendisindedir.

Not: Anne-baba ile birlikte Gürcistan'a geçişlerde 0-18 yaş arası katılımcıların noter onaylı muvafakatname alması GEREKMEMEKTEDİR. Fakat Nüfus Cüzdanlarının fotoğraflı olması ŞARTTIR.

Not: 0-18 yaş arası katılımcıların tura sadece annesi ile katılıyor olması durumunda babanın noterden anneye noter onaylı muvafakatname vermesi ZORUNLUDUR. 

Not: 0 -18 yaş arası katılımcıların tura sadece babası ile katılıyor olması durumunda annenin noterden babaya noter onaylı muvafakatname vermesi ZORUNLUDUR.

Not: 0-18 yaş arası katılımcıların tura 3. bir kişi ile katılıyor olması durumunda anne-baba birlikte noterden 3. kişiye noter onaylı muvafakatname vermesi ZORUNLUDUR.

- 0-18 yaş arası katılımcıların yukarıda bahsi geçen durumlardan dolayı kaynaklanabilecek sorunlardan KATILIMCI sorumludur. Bu konuda acentemiz buradan ve telefonda ya da yüz yüze yapılan görüşmelerde bilgilendirme yapmış olup SORUMLULUK acentemizde olmayıp KATILIMCININ kendisindedir.  

FİYATA DAHİL OLANLAR

6 gece Otel konaklama

Ulaşım

Seyehat sigortası

Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti

Haremtepe çay bahçeleri minibüs ücretleri (Çay bahçelerine müsaade edilmemesi durumunda alternatif olarak Ağaran şelalesi gezilecektir.)

Otellerde alınan tüm akşam yemekleri ve kahvaltılar

❌ FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

✖️İlk gün kahvaltı (Amasya)

✖️Son gün akşam yemeği (Kastamonu)

✖️Müze ve ören yeri giriş ücretleri

✖️Yurtdışına çıkış harcı (Batum-Gürcistan)150₺

✖️Tüm öğle yemekleri

✖️Haremtepe Çaybahçeleri

✖️Borçka Karagöl

✖️Pokut yaylası-Sal yaylası-Şenyuva köyü ✖️Kümbet yaylası-Mavigöl-Kuzalan şelalesi minibüs ücretleri. 

✖️Batum içi ulaşım 75₺

➡️ detaylı fiyatlar;

2 veya 3 kişilik odalarda kişi başı4150₺

Odalarda single(tek kişi) konaklama 5275₺

2 yetişkin yanında 6-11 yaş çocuk 2500₺

2 yetişkin yanında 3-5 yaş çocuk 1250₺

BONUS KARTLARA ÖZEL PEŞİN FİYATINA 3 TAKSİT İMKANI

REZERVASYON

+90 242 321 23 73 / +90 507 644 48 45


1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

İptal İade Şartları

Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 1 gün öncesine kadar Daima Tur’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Daima Tur misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

Uçaklı Turlarımızda;

Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir.

İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz.

Kademeli fiyat sistemi mevcuttur.

İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.

Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.

Şehirlerarası Ulaşımlarda, PCR Testi Uygulaması Hakkında;

İçişleri Bakanlığı’mızın 20.08.2021 tarihli genelgesinde belirlediği önlemler çerçevesinde, paket turlarımızda kullanılan ulaşım araçları ile seyahat konusunda yapılan değişiklik; 6 Eylül 2021 sonrasında özel araç hariç, otobüslü turlar, uçaklı turlar, uçak, şehirlerarası transfer, tren , şehirlerarası otobüs gibi toplu taşımalarda yolculuk yapmak isteyen aşısız ve covid geçirmemiş kişilerden son 48 saate ait negatif sonuçlu PCR testi talep edilecektir. Bu çerçevede 6 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren seyahat firmalarınca araca kabul aşamasında HES kodu üzerinden kişilerin aşılı/geçirilmiş hastalık (Covid19 hastalığı sonrası bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreye göre) veya azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi sorgulaması yapılacaktır. Kişi hastalığı geçirmemiş veya aşılı değil veya negatif PCR testi yok ise bu kişilerin seyahatine müsaade edilmeyecektir.

Turlarımızda tur başlangıcından itibaren 48 saat içinde yapılmış ve sonucu negatif çıkmış kişiye özel PCR testi tur süresince geçerli olacak olup, tur boyunca aynı kişilerin bir arada bulunacak olması sebebiyle ilave test yaptırma gereği olmayacaktır.

Müze Örenyeri Milli Park Girişleri;

Tüm müze,örenyeri giriş ücretleri misafirler tarafından ödenir.

Misafirlerimiz Müzekart ın geçerli olduğu müze ve ören yerlerinde avantaj sağlaması için tur öncesinde ve ya tur esnasında müze kart satış noktalarından müze kart satın alabilirler.

Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır.

Mola Yerleri: Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir.

Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.

Tur Programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.

Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek vizit noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden daima Tur kesinlikle sorumlu değildir.

Not: Gürcistan geçişlerde sadece T.C. Nüfus Cüzdanı veya PASAPORTGEÇERLİDİR. Başka kimlik kartları GEÇERSİZDİR. T.C. Nüfus Cüzdanı 10 yılı geçmiş, kenarları eskimiş, yıpranmış, deforme olmuş, fotoğraf şu anki halden farklı görünümde olması vb sebeplerden ötürü Gürcistan geçişlerinde sıkıntılar yaşanabilmektedir. Turumuza katılmak isteyen misafirlerimizin T.C. Nüfus Cüzdanlarını yeniletmelerini öneririz. Yeni T.C. Nüfus Cüzdanına başvuruda bulunmalarını eğer yeni T.C. Nüfus Cüzdanı tur zamanına kadar yetişmezse mevcut / eski T.C. Nüfus Cüzdanını üzerindeki mühür deforme olmadan kaplama yaptırmalarını ve koruma kartlıklarında muhafaza etmelerini öneririz. Varsa eğer her ihtimale karşı tura katıldıklarında PASAPORTlarını da önlem amaçlı almalarını öneririz.

- T.C. Nüfus Cüzdanının yukarıda bahsi geçen durumlardan dolayı kaynaklanabilecek sorunlardan KATILIMCI sorumludur. Bu konuda acentemiz buradan ve telefonda ya da yüz yüze yapılan görüşmelerde bilgilendirme yapmış olup SORUMLULUK acentemizde olmayıp KATILIMCININ kendisindedir.

Not: Anne-baba ile birlikte Gürcistan'a geçişlerde 0-18 yaş arası katılımcıların noter onaylı muvafakatname alması GEREKMEMEKTEDİR. Fakat Nüfus Cüzdanlarının fotoğraflı olması ŞARTTIR.

Not: 0-18 yaş arası katılımcıların tura sadece annesi ile katılıyor olması durumunda babanın noterden anneye noter onaylı muvafakatname vermesi ZORUNLUDUR. 

Not: 0 -18 yaş arası katılımcıların tura sadece babası ile katılıyor olması durumunda annenin noterden babaya noter onaylı muvafakatname vermesi ZORUNLUDUR.

Not: 0-18 yaş arası katılımcıların tura 3. bir kişi ile katılıyor olması durumunda anne-baba birlikte noterden 3. kişiye noter onaylı muvafakatname vermesi ZORUNLUDUR.

- 0-18 yaş arası katılımcıların yukarıda bahsi geçen durumlardan dolayı kaynaklanabilecek sorunlardan KATILIMCI sorumludur. Bu konuda acentemiz buradan ve telefonda ya da yüz yüze yapılan görüşmelerde bilgilendirme yapmış olup SORUMLULUK acentemizde olmayıp KATILIMCININ kendisindedir.  

Not: Batum geçişlerinde son 48 saat içinde alınmış negatif sonuçlu PCR testi gerekmektedir

Siz de yorumunuzu yapın...