DUYURULAR :
  • Antalya Çıkışlı yurtiçi turlar
  • Antalya çıkışlı yurtdışı turları
  • antalya çıkışlı turlar
  • 2021 YILLIK PROGRAM
  • GÜNÜBİRLİK TURLAR
  • Antalyadan turlar
  info@daimatur.com        0242 321 23 73
ANASAYFA / İSTANBUL TURU
İSTANBUL TURU
TEMMUZ AGUSTOS / 3 GECE 3 GÜNDÜZ
1850 TL

KEYİF EĞLENCE KÜLTÜR İSTANBUL 

TUR ÇIKIŞ TARİHLERİ

 25-28 AGUSTOS

1.Gün: Akşam belirlenen saatte ve duraklardan siz değerli misafirlerimizle buluşarak keyifli yolculuğumuza başlıyoruz. Afyon-Kütahya-Adapazarı üzeri sabah saatlerinde istanbul’a varıyoruz. Kahvaltı molamızın ardından İstanbul’un en değerli mücevheri, şehri bir gerdanlık gibi süsleyen Boğaz kıyılarını panoramik olarak seyredebileceğimiz, Eski Türk filmlerinin vazgeçilmez noktası Çamlıca Tepesi’nde kahve molasının ardından; Anadolu Yakası’nın en eski semtlerinden Üsküdar’a devam ediyoruz. Üsküdar Meydan’da geçireceğimiz zaman zarfında; Mimar Sinan’ın imzasını taşıyan Mihrimah Sultan Camii’ni ve Mimar Sinan Çarşısı’nı geziyor ve Boğaz’ın incisi Kız Kulesi’ni geçmek üzere Salacak sahilinden tekneye biniyoruz. Bu güzel şehrin göz dolduran manzarasını Kız Kulesi’nden izledikten sonra, bir sonraki durağımız, yüz yıllık bir mimari şaheser olan, şehr-i istanbul’un tarihi ve kültürel belleğinde önemli izler bırakmış Haydarpaşa Tren Garı olacak. Bu görkemli yapıyı gezip fotoğraflıyor ve akabinde, eski ismi Khalkedon olan Kadıköy’e devam ediyoruz. Burada alacağımız serbest zamanda Marmara Denizi kıyılarında yürüyüş yapabilir, bir zamanlar İstanbullu edebiyatçıların buluşma noktası tarihi Baylan Pastanesi’nde muhteşem tatlıların tadına bakabilir ya da alışveriş yapabilirsiniz. Programımızın devamında yazar/şair Sunay Akın tarafından 2005 yılında açılmış olan İstanbul Oyuncak Müzesi’ni ziyaret ediyor, sonrasında Kadıköy’ün meşhur Bağdat Caddesi’nde yürüyüş ve çay/kahve molası veriyor sonrasında otelimize hareket ediyoruz.. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Gün: kahvaltımızın ardından İstanbul’un tarihe açılan kapısı olan Panorama 1453 Tarih Müzesi'ni geziyoruz. Ardından Eyüp sultan’a geliyoruz ve eyüp sultan camii ve türbesini ziyaretimiz sonrasında teleferikle Pierre Loti tepesine çıkıyoruz. Buradan hem içeceklerimizi yudumluyoruz hem de haliç manzarasının tadını çıkarıyoruz. Sonrasın da son dönemlerde dizilerin sıklıkla çekildiği, rengarenk evleriyle ön planda olan Balat semtinde yürüyüş yaparak Balat semtini fotoğraflıyoruz, dizilerin çekildiği sokakları tanıyoruz. Sonrasında Eminönü’ne gelerek tarihi Eminönü Meydanı’ndan tekne ile Boğaz turuna(ekstra) çıkıyoruz. Avrupa ile Asya Kıtası’nı birbirinden ayıran aynı zamanda da Karadeniz ile Marmara Denizi’ni birbirine bağlayan ve Dünya’nın en dar ve bu nedenle de en tehlikeli geçiş özelliği olan İstanbul Boğazı’nı rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Tekne gezimizin ardından sizlere serbest zaman veriyoruz ve istediğimiz şekilde vaktimizi değerlendiriyoruz. Serbest zamanda Mısır çarşısını dolaşabilir, yada Galata kulesine çıkabilir ya da Galaport’ta vaktinizi değerlendirebilirsiniz. Sonrasında Otelimize geçilir. Akşam yemeği otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ile birlikte akşam yemeğinin ardından, İstanbul'da eğlence dendiği zaman akla ilk gelen yerlerden birisi olan Kumkapı'ya giderek grubumuza özel olarak ayrılan nezih bir mekanda fasıl eğlencesine katılıyoruz.

3.Gün: Sabah otelimizdeki kahvaltımızın ardından, UNESCO Dünya Miras Listesi’nde bulunan ve iki büyük imparatorluğa başkentlik yapmış olan İstanbul’un bu kadim geçmişinden kalan mimari şaheserlerin birer mücevher gibi süslediği Sultanahmet bölgesindeki Tarihi Yarımada’ya hareket ediyoruz. Buradaki ilk gezi noktamız, cihana hükmetmiş Osmanlı Hanedanı’nın, 400 yıl boyunca hem ikametgah, hem de yönetim ve eğitim merkezi olarak kullanılmış olan Topkapı Sarayı olacak. Burada, Osmanlı dönemini yansıtan ihtişamlı eserleri gördükten sonra; 1500 yıllık tarihi yolculuğuna dünyanın en büyük katedrali olarak başlayıp, İstanbul’un fethi sonrasında camii olarak devam eden ve günümüzde bu çok katmanlı tarihinden geriye kalan hikayeleri ziyaretçileriyle paylaşan Ayasofya Camii'sini ziyaret edeceğiz. Gezimizin devamında öğle yemeğimizde meşhur Sultanahmet köftelerinin tadına bakıyor ve ardından kısa bir yürüyüş sonrasında Tarihi Yarımada’nın en ilginç noktalarından biri olan Yerebatan Sarnıcı’na ulaşıyoruz. İstanbul’un Doğu Roma İmparatorluğu’na başkentlik yaptığı dönemden kalan bu yeraltı sarnıcı, suyun içinden yükselen 336 adet sütunuyla gizemli ve mistik bir atmosferde ziyaretçilerini ağırlıyor. Ardından, gezimizin bir diğer noktası; Osmanlı Sultanı I. Ahmet tarafından inşa ettirilen ve duvarlarını süsleyen mavi renkli çiniler dolayısıyla Mavi Camii diye de bilinen Sultan Ahmet Camii’ni geziyoruz. 17. Yy da Mimar Sinan’ın öğrencilerinden olan Sedefkar Mehmet Ağa’nın inşa ettiği bu eşsiz tasarımı gördükten sonra yanı başında bulunan Hipodrom Meydanı’ görüyoruz ve Yarımada turumuz sonrasında otobüsümüze yerleşerek dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda uygun tesislerde vereceğimiz molalarımızın sonrasında Antalya’ya ulaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLANLAR

➕2 gece Otel konaklama

Ulaşım

Seyehat sigortası

Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti

Otelde alınan tüm akşam yemekleri ve kahvaltılar

❌ FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

✖️İlk gün kahvaltı

✖️Son gün akşam yemeği

✖️Müze ve ören yeri giriş ücretleri

✖️Tüm öğle yemekleri

➡️ detaylı fiyatlar;

2 veya 3 kişilik odalarda kişi başı 1850₺

Odalarda single(tek kişi) konaklama 2250 ₺

2 yetişkin yanında 6-11 yaş çocuk 1110₺

2 yetişkin yanında 4-5 yaş çocuk 560₺

2 yetişkin yanında 0- yaş çocuk ücretsiz koltuk talep edilmesi halinde 560₺

REZERVASYON

+90 242 321 23 73 / +90 507 644 48 45Siz de yorumunuzu yapın...