DUYURULAR :
  • Antalya Çıkışlı yurtiçi turlar
  • Antalya çıkışlı yurtdışı turları
  • antalya çıkışlı turlar
  • 2021 YILLIK PROGRAM
  • GÜNÜBİRLİK TURLAR
  • Antalyadan turlar
  info@daimatur.com        0242 321 23 73
ANASAYFA / HATAYLI GAP TURU
HATAYLI GAP TURU
EYLÜL-EKİM-KASIM 2022 / 5 GECE 6 GÜNDÜZ
4200 TL

HATAYLI UÇAKLI GAP TURU

5 GECE 6 GÜNDÜZ

Tur çıkış Tarihleri

6-11 eylül 2022

27 eylül-2 Ekim 2022

25-30 Ekim 2022

15-20 kasım 2022 (Ara tatile özel)

1.Gün: sabah Antalya havaalanı iç hatlar terminalinde buluşarak check-in işlemlerimizin ardından Adana’ya uçuyoruz. Bizleri bekleyen aracımızdaki yerlerimizi alarak kahvaltı molası veriyoruz.Sonrasında Sabancı merkez camii ve tarihi taş köprüyü geziyoruz. Sonrasında Adana’dan ayrılıyoruz ve istikametimiz GAZİANTEP olacaktır. Dünya’nın en büyük müzelerinden ve aynı zamanda dünya en değerli mozaikleri arasında gösterilen Çingene kızı mozaiğinin sergilendiği  Zeugma mozaik müzesi ziyaret edilir. sonrasında Antep kalesi panoramik olarak görülür ve eski antep çarşısı gezilir. Gümrük han, Zincirli bedesten, bakırcılar çarşısı, almacı pazarı görülür, meşhur tarihi tahmis kahvesine gelerek kahve molası verilir. Ardından Antep’de bulunan otelimize yerleşilir. 

2.Gün: Kahvaltımızın ardından Halfeti’ye gelinir. Halfeti iskelesinde bizleri bekleyen teknemize geçerek Rumkale -savaşan köyü tekneyle gezilir.Ardından hareket edilerek Adıyaman-Kahta’ya gelinir. Burada bizleri bekleyen minibüslerimize geçerek Karakuş tümülüsü, cendere köprüsü görülür ardından Gün batımını izlemek için Nemrut dağı zirvesine çıkılır. Batı terasından güneşin batışını izledikten sonra kahta’ya geri dönülür ve otobüsümüzdeki yerlerimizi alarak Adıyaman’da bulunan otelimize yerleşilir

3.Gün: Kahvaltımızın ardından Diyarbakır’a hareket edilir. On gözlü köprü, Diyarbakır surları, Ulu camii, hasan paşa hanı, 4 ayaklı minare, cahit sıtkı tarancı müze evi, heysel bahçeleri görülerek Diyarbakır’dan ayrılıyoruz ve Hasankeyf’e hareket ediyoruz. Ilısu barajının yapımıyla sular altında kalan Hasankeyf kentini görmemiz için kısa bir mola veriyoruz. Rehberimizden de hasankeyf hakkında bilgileri aldıktan sonra Midyat’a hareket ediyoruz. Midyat Kültür evi( dizilerin çekildiği konaktır). Midyat meşhur telkarisi ve gümüş alışverişleri yapılır. Aynı zamanda dilerseniz Meşhur süryani şarapları alışverişleri de yapabilirsiniz. Midyat’ı gezdikten sonra Otelimize geçiyoruz. Konaklama Midyat-Mardin. 

4.Gün: Kahvaltımızın ardından Mardin’e gelinir. Kasımiye medresesi, eski mardin evleri, ulu camii, deyrul zafaran manastırı ziyaret edilir. Eski mardin sokaklarında yürüyerek bölgenin mimarisi ve evleri hakkında bilgiler ediyoruz ve bol bol fotoğraflarımızı çekiyoruz. Yöresel ürünler alışverişi yapmayı da unutmuyoruz. Öğle yemeğimizi de Mardinde aldıktan sonra buradan ayrılıyoruz ve Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Tarihin sıfır noktası ilan edilen, Dünya’nın en eski tapınağının olduğu Göbeklitepe ören yeri ziyaret edildikten sonra Şanlıurfa’da bulunan otelimize yerleşilir. Konaklama Şanlıurfa. 

—Not: Akşam yemekli sıra gecesine gidilir (extra).

5.Gün: Kahvaltımızın ardından Harran’a gelinir. Dünyanın en eski üniversitesinin de olduğu Haran kalıntılarını görüyoruz ve bilgilerimizi rehberimizden alıyoruz. Sonrasında Harranın Kümbetli evlerinin özelliklerini görebileceğimiz Harran kültür evini ziyaret ediyoruz. Burada yöresel kıyafetleri giyerek fotoğraflar çekinebilirsiniz. Ardından Şanlıurfa merkeze geliyoruz. Balıklı göl, Ayn zeliha gölü, Hz ibrahim ateşe atıldığı yer, Hz ibrahim doğduğu mağara, Mancınıklar ve urfa kalesini görüyoruz. Öğle yemeğimizi de Şanlıurfa’da aldıktan sonra Hatay’a hareket edilir. Ve Hatay’da bulunan otelimize yerleşilir. 

6.Gün: Kahvaltımızın ardından ilk gezeceğimiz yer efsanesiyle ünlü Harbiye şelalesini geziyoruz. Sonrasında Dünya’nın önde gelen müzelerinden Hatay Arkeoloji müzesi olacaktır. Ardından Hristiyanlık dininin isminin verildiği ve Hristiyanlığın ilk mabedlerinden biri olma özelliğine sahip St Pierre Kilise müzesi gezilir. Hikayesiyle Hristiyanlık ve müslümanlığın ortak noktası olan Habibi Neccar camii gezilir. Öğle yemeği için Hatay’ın önde gelen lezzetlerini bulabileceğimiz restaurantımıza geçiyoruz. Öğle yemeği molasının ardından Asi ırmağı ve Eski meclis binasını fotoğraflıyoruz ve Uzun çarşıda alışverişler için serbest olarak geziyoruz. Serbest zamanın ardından belirlenen saatte buluşarak Hatay havaalanına geçiyoruz ve check-in işlemlerimizin ardından 18:55 uçağıyla Antalya’ya uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. 

✔️Fiyata dahil olanlar

Gidiş dönüş uçak biletleri

otelde alınan 4 akşam yemeği

otelde alınan tüm kahvaltılar 

5 gece bölgenin önde gelen otellerinde konaklama

Profesyonel rehberlik 

Ulaşım

❌Fiyata dahil olmayanlar

✖️İlk gün kahvaltı

✖️Tüm öğle yemekleri

✖️Nemrut dağı minibüs ücretleri

✖️Halfeti tekne turu

✖️Urfa sıra gecesi

✖️müze ve ören yeri giriş ücretleri ( müze bulundurmanızı tavsiye ederiz)

Detaylı fiyat bilgisi

2 Veya 3 kişilik odalarda kişi başı 4200 ₺
2 yetişkin yanında 0-2 yaş ücretsizdir
2 yetişkin yanında 3-5 yaş çocuk 1260 
2 yetişkin yanında 5-11 yaş çocuk 2520 
Single(tek kişi) konaklama fiyatı 5200 

Not: Verilen fiyatlar 1 Agustos 2022 Tarihine Kadar Geçerlidir.

REZERVASYON

+90 242 321 23 73 / +90 507 644 48 45Siz de yorumunuzu yapın...