DUYURULAR :
  • Antalya Çıkışlı yurtiçi turlar
  • Antalya çıkışlı yurtdışı turları
  • antalya çıkışlı turlar
  • 2019 YILLIK PROGRAM
  • GÜNÜBİRLİK TURLAR
  info@daimatur.com        0242 321 23 73
ANASAYFA / GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU
GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU
11-17 AĞUSTOS 2019 / 6 GECE 6 GÜNDÜZ (Bayrama özel)
1500 TL

                                                                             GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU / 6 GECE 6 GÜNDÜZ 

                                                                                                   1500

1. GÜN : Akşam Antalya dan yola çıkılarak Anamur-Silifke üzeri Kahramanmaraş’a gelinir. Kahvaltımızı burada yaptıktan sonra Sütçü İmam Türbesi ziyaret edilir. Meşhur Maraş dondurmasından tadılır. Maraş kapalı çarşıda alışveriş için verilen serbest zaman ve öğle yemeği sonrası yola devam ederek Adıyaman’a gelinir.Buradaki otelimize yerleştikten sonra  minibüslerle (extra) Nemrut Dağı’na güneşin batışını izlemeye çıkılır. Yol üzerinde bulunan Karakuş Tümülüs’ü, Cendere Köprüsü, Kommagene Krallığı’nın merkezi olan Arsemia antik kenti ziyaret edilir. Nemrut Dağı zirvesinde güneşin batışını izledikten sonra Adıyaman’daki otelimize gelinerek akşam yemeği alır ve konaklarız.

2. GÜN : Kahvaltımızın ardından Kahta Sivelek üzeri Diyarbakır’a gelinir. Ulu cami, Diyarbakır surları,Hasanpaşa Hanı ve dört ayaklı minare gezilir. Yola devam ederek Batman’a gelinir ve öğle yemeği molası sonrası yola devam ederek Dicle Nehri ‘nin kıyısında, Hasankeyf'i gezeriz.Daha sonra yola çıkılarak Midyat’a gelinir. Mardin’e benzer evlerin, taş konakların, kemerli geçitlerin, minare gibi yükselen çan kuleleriyle Süryani kiliselerinin bulunduğu Midyat, bir orta çağ kentini andırmaktadır. Meşhur gümüşçüler çarşısı ve Sıla dizisinin çekildiği geleneksel Mardin evi olan Konakları gezeriz. Daha sonra buradaki otelimize gelerek konaklarız. (Akşam yemeği otelde)

3. GÜN : Kahvaltının ardından Mardin’e gelinir .Deyrul zafaran manastırı ziyaret edilir .Eski Mardin evleri görülür mardin müzesi ,kırklar kilisesi görülür.Mardin çarşısında alışveriş için serbest zaman verilir. Daha sonra Urfa ya gitmek üzere yola çıkılır. Dünyanın ilk tapınağı olan Göbekli Tepe’ye gelinir. Burayı ziyaret ettikten sonra Şanlıurfa’ya gelinir ve konaklanır.(Akşam yemeği otelde)

Not:Akşam meşhur sıra gecesine gidilir(extra)

4. GÜN : Kahvaltımızın ardından yola devam edilerek Harran‘a geçilir. Dünyanın ilk üniversitesinin kalıntılarını, Harran antik kenti, Harran kültür evi ziyaret edilir. Sonrasında Urfa merkeze gelinir. Balıklı göl, Ayn Zeliha gölü , Sonrasında Urfa kapalı çarşıda alışveriş için serbest zaman verilir. Öğle yemeğimizi de yedikten sonra yola çıkılarak  Halfeti’ye gelinir. Tekne gezintisi yaparak Birecik Barajı’nın yapılmasıyla sular altında kalan Batıkent dolaşılır. ( Halfeti tekne turu extradır).Daha sonra yola devam ederek Gaziantep’e gelinir. ve Gaziantep deki  otelimiz de  konaklarız. (Akşam yemeği otelimizde)

5. GÜN : Kahvaltımızın ardından  Zeugma Mozaik Müzesi gezilir ,Turistik çarşıda verilen serbest zamandan sonra yola devam ederek Hatay’a geliriz. Habib-i Naçar Camii, St Pierre Kilisesi, Arkeoloji Müzesi gezilir ve Harbiye deki otelimizde konaklarız.(Akşam yemeği otelde)

6. GÜN : Kahvaltının ardından yola çıkılarak Adana ya gelinir  Sabancı Merkez Camiî ve Taş köprü gezilir. Öğle yemeğimizi de burada aldıktan sonra yola devam ederek Anamur-Silifke üzeri Antalya’ya geliriz.

 

 

FİYATINA DAHİL OLANLAR                               

-Seyahat Sigortası
-Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı
-Otelde Alınan Akşam Yemeği
-Konaklama
-Ulaşım
-Rehberlik Hizmetleri  

FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR                     

-Tüm Öğlen Yemekleri
- Müze ve Örenyeri Giriş Ücretleri
-Tüm Şahsi Harcamalar 

-Halfeti Tekne Turu 

-Urfa Sıra Gecesi  

-Nemrut’a Çıkış Minibüs Ücreti  


 Çocuk Durumu

Çocuk Durumu; 2 yetişkin yanında

0-2 yaş ücretsiz (koltuk talep edilirse 400TL)

3-6 yaş 400TL(koltuk verilir)

7-12   800 TL

 

 

 *****ODA DA TEK KİŞİ KONAKLAMAK İSTENİRSE FİYAT FARKI İLE TEK KİŞİ KONAKLAMA BEDELİ ( SNG)   1800TL*****

  Not: Tur rehberi ve acenta yukarıda belirtilen tur programında HAVA KOŞULLARI ve  İKLİM DURUMUNA göre tur programında sıra değişikliği ve program değişikliği yapma hakkına sahiptir. 


 Not: Turlarımızda araçta Oturma sistemimiz ; her misafirimiz otobüsümüze binerken çektiği koltuk kurasına göre oturmaktadır. Hiç kimseye koltuk garantisi ve sabit koltuk verilmemektedir. Not: Turumuz aşağıdaki alınış noktalarımızdan hareket edecek olup katılımcılarımıza turdan 1 gün önce kayıtlı telefon numaraları aranarak biniş saatleri verilecektir.

ALIŞ NOKTALARI   

*Otogar

*Özdilek

*İl Sağlık

*Meltem Megapol

*Samanyolu Pastanesi Önü

*Büyükşehir Belediyesi Önü

*Anadolu Hastanesi Durağı

*Sampi Kavşağı

*Laura

*Teracity                                                          BİLGİ  VE   REZERVASYON

                                                      0242 321 23 73- 0507 644 48 45

 

                                                                                    

 

 

 Siz de yorumunuzu yapın...