DUYURULAR :
  • Antalya Çıkışlı yurtiçi turlar
  • Antalya çıkışlı yurtdışı turları
  • antalya çıkışlı turlar
  • antalya çıkışlı karadeniz turları - batum turları
  • 2018 YILLIK PROĞRAM
  info@daimatur.com        0242 321 23 73
ANASAYFA / DOGU KARADENİZ TİFLİS TURU
DOGU KARADENİZ TİFLİS TURU
30 ağustos-8 eylül / 9 GECE 10 GÜNDÜZ
1650 TL

DOGU KARADENİZ TİFLİS - BATUM TURU

9 Gece 10 Gündüz

Önemli Notlar ve uyarılar kısmını mutlaka okuyunuz !!!!

TUR ÇIKIŞ TARİHLERİ ------ DÖNÜŞ TARİHLERİ
30  Agustos 2018 
------------ 8 eylül 2018

Word- bonus kart’a taksit
3 taksit 1730 ₺ 6 taksit 1760 ₺ 9 taksit 1790 ₺

1 GÜN : Sabah 5:00’te hareket edilerek, Akseki-Seydişehir üzeri Konya’ya gelinir. Öğle yemeğinden sonra yola devam edilerek Nevşehir üzeri Kayseri’ye gelinerek otelimizde konaklanır.
2 GÜN : Oteldeki kahvaltının ardından hareket edilerek Kayseri Kapalı Çarşı’da alışveriş için serbest zaman verilir. Ardından Şarkışla üzeri Sivas’a gelinir. Çifte Minareli Medrese, Sivas Kongre binası, Madımak Oteli gezilir ve şehir merkezinde serbest zaman verilir. Sonrasında Refahiye üzeri Erzincan’a gelinir. Şehir merkezinde Yeraltı Bakırcılar Çarşısında alışveriş için serbest zaman verilir ve otelimizde konaklanılır.
3 GÜN : Otelde alınan kahvaltının ardından Aşkale üzeri Erzurum’a varılır.  Tarihi Çifte Minareli Medrese ve camii, Tarihi Erzurum evleri ziyaret edilir. Meşhur Oltu Taşı alışverişi için Taşhan’da serbest zaman verilir. Öğle yemeği olarak Erzurum’a özgü meşhur cağ kebabı yenir. Sonrasında Erzurum’dan ayrılarak Kars’a gelinir. Kars kalesi ziyaret edilir. Kars Çarşısı’nda Ruslar’dan kalma eski binalar panoramik olarak görülür. Kars’taki otelimizde konaklanır.
4 GÜN : Türkgözü sınır kapısına varış, Türkgözü sınır kapısından1 saatlik yolculuktan sonra Vale kasabası üzerinde tarihi Ahıska şehrine r transfer Ahıska şehrinde öğle yemeği, yemek sonrası muhteşem güzellikteki Ahıska kalesi, Ahmediye Külliyesi, Ahıska Müzesi gezileri sonrası. Azgur boğazı ve Azgur (Askuri) kalesi görülerek Borjomi kasabasına varış, Borjomi Parkı, Çar Yazlık Konutu ve İran Yazlık elçiliğinin görülmesi, teleferikle Borjomi Milli Parkı gezi si sonra  Haşuri şehirleri üzerinden iki saat yolculuktan sonra tiflis’e varis  ve hotele konaklama yorgunluğunun atılması ve Tiflisin ışıl ışıl gecesine hazırlanmak için yaklaşık 3 saatlik bir dinlenme,  dinlenme sonrası Tiflis gezimize Rustaveli Bulvarı ile başlıyoruz. Rustaveli bulvarından Barış köprüsüne iniyor, teleferikle Mtsminda tepesine çıkıp ışıklar içinde bütün Tiflis şehrini görüyor, yeme içme tesislerinin ve eğlence yerlerinin yoğun olarak yer aldığı Şarden semtine varış, serbest zaman, gece saat 12.00 sularında otele transfer, otelde konaklama. (akşam yemegi Extra)
5 GÜN : Otelimizde  ERKEN kahvaltı sonrası yaklaşık 2 saatlik bir yolculukla başkent Tiflis’in 150 km kadar kuzey doğusunda yer alan Axmeta kasabası yakınlarında yer alan UNESCO Dünya Kültür Mirası listesindeki 10. yy eseri Alaverdi Katedrali gezisi, Kafkas dağlarının muhteşem görüntüsünü izleyerek bölgenin en önemli şehirlerinden Telavi şehrine varış, Telavi de serbest zaman, Telavi şehrinden Azeri nufusun yoğun yaşadığı yerlerden biri olan Gurjani kasabasına varış, kısa bir dinlenme sonrası UNESCO tarafından açık müze şehir olarak ilan edilen 24 saat açık evlendirme dairesi ile aşk şehri Sighnagi’ye varış, şehir surlarının ve şehirden Alazani vadisinin görülmesi, Sighnagi surlarından Alazani vadisinde gün batımı ve Kafkas dağlarının izlenmesi, doğal ürünlerden alışveriş olanağı, akşam saatlerinde 2 saatten az bir yolculukla başkent dönüş, kısa bir dinlenme sonrası arzu eden konuklarımız için (GÜRCÜ GECESİ VE AKŞAM YEMEGİ) (EXTRA) 
6 GÜN : Otelde alınan kahvaltının ardından Jveli Tbilisi -Eski Tiflis olarak bilinen noktaya TRANSFER Sioni Katedrali, Barış Köprüsü, Narikale, Osmanlı Camii, Gürcistanın anası heykeli gezileri, hediyelik eşyadan, resim dahil sanat eserleri ve tarihi eşyalara kadar herşeyin satıldığı Suhoi Most çevresindeki Vernisaj pazarı gezileri ve alışveriş olanağı.UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan 11.yy eseri  Svetitskhoveli Manastırı ve 6. yy. eseri  Jvari Manastırı gezileri sonrası  BATUMA DOGRU yolumuzu aliyoruz.yol guzergah uzerinde bati gurcistanin onemli sehirlerden biri antic kenti kutaisiye varies, kisa gezimizden sonar batuma dogru hareket, aksam sularinda batuma varies, aksam yemekten sonar panoramic batum turu ve sarp sinir kapiya transfer. Sarp sınır kapsından geçerek ayder yaylasına gelinerek konaklanır.
7 GÜN: Otelde alınan kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz için (extra) olarak Zilkale turu düzenlenir. Öncelikle Ayder’den ayrılarak Çamlıhemşin’e gelinir. Minibüsler ile  yayla turumuza katılacak olan misafirlerimizle Sevdaluk Dizisi’nin çekimlerinin yapıldığı Şenyuva Köyü’ne gelinir. Şenyuva Köprüsü gezilir. Köy içerisinde serbest zaman verilir. Ardından Zilkale gezilir. Ardından Palovit Şelalesi’nde kısa doğa yürüyüşü yapılır ve Çamlıhemşin’e dönülür. Sonrasında Fırtına Deresi manzarası eşliğinde öğle yemeği yenir. Yola devam edilerek Rize’ye gelinir. Rize bezi dokuma atölyesi ziyaret edilir ve alışveriş yapılır. Uzungöl’e gidilir ve orada konaklanılır.
8 GÜN : Sabah kahvaltımızın ardından Uzungöl Şelaleleri gezildikten sonra Maçka’ya varılır. Altındere Milli Park’ında bulunan Sümela Manastrı ziyaret edilir. Ardından Trabzon’a gelinir. Atatürk Köşkü, Ayasofya Camisi  ziyaret edilir.Trabzon telkari merkezine geçilerek, Trabzon hasırı ve gümüşleri hakkında alacağımız bilgilerden sonra gümüş alışverişi yapılır. ardından hareket ederek Giresun üzeri Ordu’ya gelinir. Ordu’yu kuşbakışı izleyebileceğimiz Boztepe’ye teleferikle ( EXTRA) çıkılır. Serbest zamanın ardından Ordu’da konaklanır.
9 GÜN : Sabah kahvaltımızın ardından Samsun’a  Etnografya Müzesi, Bandırma Gemisi gezilir. Yola devam edilerek Amasya’ya gelinir. Hazeranlar Konağı-Kaya Mezarları- Ferhat'ın Şirin için açtığı su kanalları gezilip görüldükten sonra Amasyada konaklanır.
10 GÜN : Otelde alınan kahvaltının ardından Çorum üzeri Ankara'ya varılır. Anıtkabir ziyareti ve Hamam önü gezilir. Kumda kahve içilir. Gerekli molalar verilerek ANTALYA’ ya dönülür.


TUR FİYATINA DAHİL OLANLAR                                            TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR
- Seyahat sigortası                                                                    -Tüm öğle yemekleri
- Konaklama                                                                               -yaylalara münibüs çıkış ücretleri
- Otelde alınan sabah kahvaltısı                                               -Tiflisteki akşam yemekleri
- Otelde alınan akşam yemeği                                                  -Şahsi harcamalar
- Ulaşım                                                                                         -Müze ve ören yeri giriş ücretleri
- Rehberlik hizmetleri 2 Yetişkinin yanında 0-6 yaş koltuk istenirse 500 ₺  07 / 12 yaş 1.000 ₺

Rezervasyon

0 242 321 23 73 - 0 507 644 48 45 - 0 532 660 07 46
DİKKAT: TC NOLU NÜFUS HÜVİYET CÜZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ.

YENİ KİMLİKLERLE TURA KATILMANIZ TAVSİYE EDİLMEKTEDİR.

NOT: Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum’a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır. TC vatandaşı olmayan misafirlerimiz pasaport ile geçiş yapacaklardır. Ailesi ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM’a geçişleri için NOTER’den onaylı MUVAFFAKATNAME almaları gerekmektedir. 0-6 yaş küçük misafirlerimiz için fotoğraflı nüfus cüzdanı gereklidir.

(Olağanüstü hal dönemi uygulamaları devam ettiği takdirde aktif kamu personeli veya kamudan emekli, memur, asker, polis vb. tüm kamu personelinin kendileri ve aileleri için bağlı bulundukları kurumdan yurt dışına çıkış engeli olmadığına dair yazı almaları gerekmektedir. Sigortası kamu personeli olan eşi ya da babası üzerinden devam eden TC vatandaşları da bu izni almak zorundadır. Yurt dışına çıkışta kullanılacak kimliklerin eskime ( yıpranma / resim ile şahıs arasında ciddi fiziksel değişim meydana gelme vb.) durumlarından ötürü Batum’a girememesinden daima Tur sorumlu değildir. )

MÜZEKART BİLGİSİ:

Müze Kart Tur fiyatına dâhil değildir.
Tur ücretimize Müze Ören Yeri ücretleri dâhil degildir. (Özel İdare ve belediye işletmeleri vb.) Kültür ve Turizm Bakanlığına ait yerlerde Müzekart geçerli olup Müze girişinde kart alınabilir. Müze kart almayan misafirler ilgili müzelere ücret ödeyip bilet alarak girerler.

Siz de yorumunuzu yapın...