DUYURULAR :
  • Antalya Çıkışlı yurtiçi turlar
  • Antalya çıkışlı yurtdışı turları
  • antalya çıkışlı turlar
  • 2021 YILLIK PROGRAM
  • GÜNÜBİRLİK TURLAR
  • Antalyadan turlar
  info@daimatur.com        0242 321 23 73
ANASAYFA / DOGU ANADOLU TURU
DOGU ANADOLU TURU
TEMMUZ AGUSTOS EYLÜL / 8 GECE7 GÜNDÜZ
3500 TL

DOĞU ANADOLU TURU

TUR ÇIKIŞ TARİHLERİ

19 Ağustos 2022 - 26 Ağustos 2022 - 1 Eylül 2022

1.GÜN: Akşam Antalya’dan hareket ederek Konya-Aksaray Nevşehir Kayseri üzeri Sabah saatlerinde Darende’ye gelinir.Somuncu

Baba türbesi ziyaret edilir.Ardından Malatya’ya gelinir.Eski Malatya (Battalgazi) Aslantepe höyüğü ve ulucami görülür.Alışveriş için serbest zaman verilir. Sonrasında  Elazığ’a hareket edilir .Karakaya Barajı üzerinde ki Kömürhan  Köprüsünde  fotoğraf  molası  verilir.Harput’a varılır.Harput kalesi ve çevre gezintisi için serbest zaman verilir. Elazığ da konaklanır.

2.GÜN: Otelde alınan kahvaltının ardından hareket edilerek Bingöl ‘e varılır.Bingöle ismini veren yüzen adalar olarak da adlandırılan gölleri seyretmek ve fotoğraf çekmek için serbest zaman verilir.Sonrasında Muş’a hareket edilir Muş şehir merkezinde öğle yemeği alındıktan sonra Bitlis’e hareket edilir.Bitlis’te beş minareli İhlasi’ye medresesi ve külliyesi gezilir.Burada ki serbest zamanın ardından Ahlat’a gelinir.Selçuklu mezarlığı ziyaret edilir sonrasında Tatvan’a gelinir.Burada ki otelimizde konaklanılır.(akşam yemeği otelde alınır.)

3.GÜN: Otelde alınan kahvaltının ardından minibüslerle(ekstra) Nemrut krater gölüne çıkılır.Krater gölleri fotoğraflanır.Ardından Gevaş’a hareket edilir.Teknelerle(ekstra)Akdamar adasına geçilerek Akdamar kilisesi ziyaret edilir.Sonrasında Gürpınar üzeri Güzelsu’ya gelinir Hoşap kalesi veya diğer adıyla Alamut kalesi ziyaret edilir. Van’a gelinerek Van yöresel ürünler alışverişi yapılır ve burada ki otelimizde konaklanılır.(akşam yemeği otelde  alınır.)

4.GÜN: Otelde alınan kahvaltının ardından Van kalesi ziyaret edilir.Sonrasında Van kedi evi ziyaret edilir ve burada bulunan Urartu gümüş sanatı hakkında bilgi alarak urartu gümüşlerinden alışverişler yapılır. Sonrasında Muradiye’ye gelinir.Muradiye şelalesinde serbest zaman verilerek şelalede bol bol resimlerimizi çekiyoruz ve ardından Tendürek dağı manzarası eşliğinde Çaldıran üzerinden Doğubeyazıt’a gelinir.İnşaatı 99 yıl süren muhteşem İshak Paşa sarayı ziyaret edilir. Doğubayazıt Pasajlarında alışverişler için serbest zaman verilir. Sonrasında Ağrı dağı manzarası eşliğinde Iğdır’a gelinir. Soykırım anıtında fotoğraflarımızı çektikten sonra Iğdır’da bulunan otelimize yerleşilir. 

5.GÜN: Otelde alınan kahvaltımızın ardından Tuzluca kasabasına gelinir Ve Tuz mağaraları ziyaret edilir. Sonrasında Digor üzerinden Ani ören yerine gelinir Ermenistan sınırında bulunan Ani antik kentini ziyaret ettikten sonra Kars’a hareket edilir. Kars kalesi, 12 havariler kilisesi Eski valilik binası, Eski defterdarlık binaları görülür. Kafkas cephesi Kanlı tabya müzesi ziyaret edilir. Kars yöresel ürünler alışverişi yapılır.(Kaşar peyniri, Gravyer peyniri, Bal vs) Sonrasında Kars’taki otelimize yerleşilir. 

6.GÜN: Kahvaltımızın arsından hareket edilerek Sarıkamış’a gelinir. Katherina av köşkü, Yol üzeri şehitler anıtı görülür. Sonrasında yolumuza devam ederek  Erzurum’a gelinir. Eski Erzurum evleri-Ulucami-Çifte Minareli medrese Yakutiye medresesi Erzurum kalesi gezilir.Meşhur olta taşı çarşısı- Taşhan gezilir ve alışveriş yapılır. Sonrasında Erzurum’da bulunan otelimize yerleşilir.    

7. Gün: Otelde alınan kahvaltımızın ardından Erzincan’a hareket edilir.Girlevik Şelalesi görülür.Ardından Erzincan merkez de meşhur yeraltı Bakırcılar çarşısında alışveriş için serbest zaman verilir.Sonrasında ise Sivas’a hareket edilir.Sivas kongre binası ,çifte minareli medrese ziyaret edilir.

Sivas’ta Akşam yemeğimizi aldıktan sonra Antalya’ya hareket ediyoruz gece yolculuğumuza devam edip sabah saatlerinde Antalya’ya varıyoruz. 

FİYATA DAHİL OLANLAR

Ulaşım

6 gece otel konaklama 

Profesyonel rehberlik hizmeti 

Seyahat sigortası

Otelde alınan tüm kahvaltılar ve akşam yemekleri

Araç içi ikramlar

❌FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

✖️Müze ve ören yeri giriş ücretleri

✖️İlk gün kahvaltı (Darende)

✖️Son gün akşam yemeği (sivas)

✖️Tüm öğle yemekleri

✖️Nemrut dağı krater gölü minibüs ücretleri

➡️ detaylı fiyatlar;

2 veya 3 kişilik odalarda kişi başı 3500₺

Odalarda single(tek kişi) konaklama 4400₺

2 yetişkin yanında 6-11 yaş çocuk 2100₺

2 yetişkin yanında 3-5 yaş çocuk 1050₺

REZERVASYON

+90 242 321 23 73 / +90 507 644 48 45


1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

İptal İade Şartları

Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 1 gün öncesine kadar Daima Tur’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Daima Tur misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

Uçaklı Turlarımızda;

Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir.

İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz.

Kademeli fiyat sistemi mevcuttur.

İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.

Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.

Şehirlerarası Ulaşımlarda, PCR Testi Uygulaması Hakkında;

İçişleri Bakanlığı’mızın 20.08.2021 tarihli genelgesinde belirlediği önlemler çerçevesinde, paket turlarımızda kullanılan ulaşım araçları ile seyahat konusunda yapılan değişiklik; 6 Eylül 2021 sonrasında özel araç hariç, otobüslü turlar, uçaklı turlar, uçak, şehirlerarası transfer, tren , şehirlerarası otobüs gibi toplu taşımalarda yolculuk yapmak isteyen aşısız ve covid geçirmemiş kişilerden son 48 saate ait negatif sonuçlu PCR testi talep edilecektir. Bu çerçevede 6 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren seyahat firmalarınca araca kabul aşamasında HES kodu üzerinden kişilerin aşılı/geçirilmiş hastalık (Covid19 hastalığı sonrası bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreye göre) veya azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi sorgulaması yapılacaktır. Kişi hastalığı geçirmemiş veya aşılı değil veya negatif PCR testi yok ise bu kişilerin seyahatine müsaade edilmeyecektir.

Turlarımızda tur başlangıcından itibaren 48 saat içinde yapılmış ve sonucu negatif çıkmış kişiye özel PCR testi tur süresince geçerli olacak olup, tur boyunca aynı kişilerin bir arada bulunacak olması sebebiyle ilave test yaptırma gereği olmayacaktır.

Müze Örenyeri Milli Park Girişleri;

Tüm müze,örenyeri giriş ücretleri misafirler tarafından ödenir.

Misafirlerimiz Müzekart ın geçerli olduğu müze ve ören yerlerinde avantaj sağlaması için tur öncesinde ve ya tur esnasında müze kart satış noktalarından müze kart satın alabilirler.

Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır.

Mola Yerleri: Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir.

Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.

Tur Programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.

Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek vizit noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden daima Tur kesinlikle sorumlu değildir.

Siz de yorumunuzu yapın...