DUYURULAR :
  • Antalya Çıkışlı yurtiçi turlar
  • Antalya çıkışlı yurtdışı turları
  • antalya çıkışlı turlar
  • 2021 YILLIK PROGRAM
  • GÜNÜBİRLİK TURLAR
  • Antalyadan turlar
  info@daimatur.com        0242 321 23 73
ANASAYFA / BATI KARADENİZ TURU
BATI KARADENİZ TURU
TEMMUZ AGUSTOS EYLÜL / 3 GECE 3 GÜNDÜZ
1800 TL

BATI KARADENİZ TURU

3 GECE 3 GÜNDÜZ / 2 GECE OTEL KONAKLAMALI

TUR ÇIKIŞ TARİHLERİ

 25-28 Ağustos 2022 / 8-11 Eylül 2022 / 22-25 Eylül 2022 / 6-9 Ekim 2022 / 20-23 Ekim 2022 / 27-30 Ekim 2022 / 3-6 Kasım 2022 / 10-13 Kasım 2022 / 24-27 Kasım 2022

1.GÜN: Akşam belirlenen saat ve duraklardan siz değerli misafirlerimizle buluşarak Afyon Kütahya Bozhüyük Üzeri molalar vererek Düzce`nin Karadeniz kıyısındaki ilçesi Akçakoca`ya ulaşıyoruz. Burada, önce kahvaltı molası veriyoruz. Ardından, sıradışı görüntüsüyle ziyaretçileri cezbeden, geleneksel ve çağdaş Türk-İslam mimarisinin bir sentezi olan Akçakoca Merkez Camii ziyaretimizi gerçekleştiriyor ve yeniden aracımızla buluşarak Akçakoca sahilinde panoramik gezimizi gerçekleştiriyoruz. Yolculuğumuzun devamında Ereğli`ye varıyoruz. Yunan Mitolojisinde çok önemli bir yere sahip olan Herkül`ün, yer altı dünyasına inmek için kullandığı geçit olduğuna inanılan Cehennem Ağzı Mağarasını geziyor Aynı zamanda bir ören yeri statüsünde olan bu benzersiz mağaraları görüp rehberimizden detaylı bilgilerini dinledikten sonra Zonguldak`ı panoramik olarak görüyor ve ardından rotamızı Karadeniz sahilinin incisi, güzel koyları ve kum plajları ile meşhur Amasra`ya çeviriyoruz.  Kraliçe Amastris`in şehrine gidiyoruz ve Fatih Sultan Mehmet`in o meşhur “Lala Lala, Çeşm-i Cihan bu mu ola?” sözü ile hayranlığını gizleyemediği bu şirin kenti keşfetmek üzere kalbine iniyoruz. Burada yaya olarak gerçekleştireceğimiz gezimiz esnasında Kemere Köprüsü, Tarihi Kale Surları, Çekiciler Çarşısı gibi kentin önemli noktalarını ziyaret edeceğiz. Sonrasında öğle yemeği molası verilir. Tavsiyemiz balık yemeniz olacaktır. Yemeğimizin ardından Safranbolu`ya hareket ediyoruz. Safranbolu`ya birkaç kilometre uzaklıkta yer alan Tokatlı Kanyonu`nu ziyaret etmek üzere kısa bir yolculuk yapıyoruz. Kanyon üzerinde bulunan ve Türkiye`deki örnekleri arasında ilk olma özelliğini taşıyan “Cam Teras” üzerine çıkarak bu güzel kanyonun fotoğraflarını çekiyoruz. Sonrasında Safranbolu’daki otelimize yerleşiyoruz. 

2.GÜN: Sabah kahvaltımızı otelimizde açık büfe olarak aldıktan sonra otelimizden ayrılıyor ve gezimize Tarihi Safranbolu Çarşısı ile devam ediyoruz. Buradaki kısa anlatımlarımızdan sonra mimarisi ve zengin detayları ile 18. Yüzyıldan günümüze kadar ulaşmayı başarabilmiş Osmanlı evlerinin en güzel ve eşsiz örneklerini keşfetmek üzere daracık, tarih kokan sokaklarda yürüyüşümüze başlıyoruz. Kaymakamlar Konağı, Cinci Hanı, Cinci Hamamı, Köprülü Mehmet Paşa Cami ve caminin bahçesindeki güneş saatini görüp rehberimizden detaylı bilgileri aldıktan sonra Yemeniciler Arastasına gidiyor, korda pişmiş Türk kahvelerimizi içerek günün tatlı yorgunluğuna bir es veriyoruz son olarak tekrar Safranbolu şehir merkezine dönüp tarihi çarşıda lokum, sabun, yemeni, hediyelik eşya gibi alışverişlerimizi tamamlamak üzere serbest zaman alıyoruz. ardından rotamızı, Bolu ilinin 42 kilometre kuzeyinde yer alan Yedigöller Milli Parkı`na gitmek üzere bizleri bekleyen minibüslerimiz ile buluşuyoruz. 1965 yılından beri milli park olarak koruma altına alınmış 7 heyelan set gölünden oluşmuş bu doğa harikasını geziyor, muhteşem florasının fotoğraflarını çekiyoruz. Rehberimiz eşliğinde yürüyüş yaparak sırasıyla Nazlıgöl, İncegöl, Sazlıgöl, Kurugöl, Deringöl, Seringöl ve Büyükgöl`ü görerek doğanın cömertçe bizlere sunduğu tüm güzelliklerin tadını çıkarttıktan sonra Yedigöller Milli Parkı`ndan ayrılıyor ve Bolu’da bulunan otelimize yerleşiyoruz. 

3.GÜN: Kahvaltımızın ardından Gölcük Gölü’ne ulaşıyoruz.  Muhteşem göl manzarası eşliğinde yürüyüş yapıyoruz, fotoğrafçılara ilham kaynağı olan gölü fotoğraflıyoruz.Sonrasında  Bolu`nun 34 km güneybatısında 1350 metre yükseklikte bir doğa harikası olan Abant Gölü’ne varıyoruz. Göl etrafında yapacağımız kısa bir gezintiden sonra nilüfer çiçekleri ile bezenmiş gölün eşsiz manzarasını fotoğraflamak ve kısa bir yürüyüş yaparak doğayı daha yakından hissetmek için serbest zaman alıyoruz, aynı zamanda yöresel ürünlerin satıldığı tezgahlardan alışverişler yapabilirsiniz. Sonradında rotamızı Sapanca`ya çeviriyoruz. Sapanca Gölünü panoramik olarak görüyor, ardından Maşukiye`ye hareket ediyoruz. Maşukiye’de serbest olarak zmaanımızı geçiriyoruz,dileyenler buradaki aktivitelerden yararlanabilirler yada doğanın güzelliklerini fotoğraflayabilirler. Sonrasında Maşukiye yakınlarında bulunan, Dünyanın üçüncü, Avrupa`nın en büyük doğal yaşam alanı olma özelliğine sahip olan Ormanya Doğal Yaşam Parkı`na gidiyoruz. Dörtbin dönümlük alana yayılan parkta en meşhur bölüm olan Hobbit evlerini geziyoruz. Ardından programımızı sonlandırıp Antalya’ya dönüş yapıyoruz. Gece Antalya’ya varıyoruz ve siz değerli misafirlerimizle vedalaşarak ayrılıyoruz. 

FİYATA DAHİL OLANLAR  

+Seyahat sigortası
+Otelde alınan Sabah kahvaltısı
+Otelde alınan akşam yemeği
+Konaklama
+Ulaşım 
+Rehberlik hizmetleri 

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR  

XTüm öğlen yemekleri

XMüze ve örenyeri giriş ücretleri

XTüm şahsi harcamalar     

FİYAT BİLGİSİ

2 veya 3 kişilik odalarda kişi başı fiyat 1800 ₺

2 yetişkin yanında 6-11 yaş çocuk 1080 ₺

2 yetişkin yanında 3-5 yaş çocuk 680 ₺(Araçta koltuk talep edilmesi halinde)

Otellerde single konaklama 2150₺

BONUS KARTLARA ÖZEL PEŞİN FİYATINA 3 TAKSİT İMKANI

REZERVASYON

+90 242 321 23 73 / +90 507 644 48 45Siz de yorumunuzu yapın...