DUYURULAR :
  • Antalya Çıkışlı yurtiçi turlar
  • Antalya çıkışlı yurtdışı turları
  • antalya çıkışlı turlar
  • 2019 YILLIK PROGRAM
  • GÜNÜBİRLİK TURLAR
  info@daimatur.com        0242 321 23 73
ANASAYFA / ALTINBEŞİK DÜĞMELİ EVLER TURU
ALTINBEŞİK DÜĞMELİ EVLER TURU
30 AĞUSTOS 2019 / GÜNÜBİRLİK
125 TL

ALTINBEŞİK DÜĞMELİ EVLER TURU GÜNÜBİRLİK 125 TL

  

         


 Saat 07.00de yola çıkarak kahvaltı molasının ardından, hem mimari, hemde tarihsel zenginliği oldukça çok olan özel bir bölgeyi gezeceğiz. Ürünlü köyüne gelip ünlü ''Düğmeli Evleri '' , Süslü Konakları hayranlıkla izleyip 300 yıllık tarihe dayanan camii ve evleri gördükten sonra, yola devam ederek İbradıya gelinir ,800 yıllık anıt kestane ağacı, Arapastığı kestane ağacı ve kestane ağaçları ile kaplı tarihi Osmanlı mezarlığı ve meşhur ibradı konakları gezildikten sonra Ormanaya gelinir öğle yemeğimizi burada aldıktan sonra, Altınbeşik mağarasına varılır. Altın Beşik Mağarası'na gelip dileyenler için bota binip esrarengiz bir ortamda mavi yolculuğa çıkıyoruz. Burada geçireceğimiz serbest zamanın ardından gerekli molalar vererek Antalya'ya doğru yola çıkıyoruz.

ALTINBEŞİK MAĞARASI , Akseki ilçesine bağlı Ürünlü köyünün doğusunda derin ve sarp Manavgat Vadisi'nin batı yamacında bulunur. Yakın bir zamana kadar köydeki mağaraya ancak bir saatlik yürüyüşle gidilebilirken şimdilerde ise karayoluna açılmış ve araçlarla ulaşım sağlanabilmektedir . Toplam uzunluğu 2500 m. olan mağaranın girişe göre en yüksek noktası 101 m'dir. Altınbeşik Mağarası Türkiye'nin en güzel mağaralarından biridir. Toros Dağları'nın altındaki bu ilginç yeraltı dünyasını görmek için özel hazırlık ve gereçler gereklidir. Yer altında çok sayıda mağara ve göl vardır. Bu göllerin su seviyeleri farklı olup aralarında çağlayanlar oluştururlar. Mağaralarda dev boyutlarda sarkıt ve dikitler mevcuttur. Altınbeşik Mağarası ve göllerin milyonlarca yıllık bir sürecin sonucu oluştuğu bilinmektedir. Türkiye’nin en büyük Avrupa’nın ise 3. Büyük yeraltı mağarası ünvanını elinde bulunuran Altınbeşik mağarasını görmenizi önemle tavsiye ederiz . 
DÜĞMELİ EVLER , denilmesinin sebebi ise mimarisinden geliyor. Sedir katran ağacından kestikleri ahşabı birbirinin içine kenetlenecek şekilde iskelet olarak kullanıp, binayı taş yığarak, herhangi bir harç veya çimento gibi malzeme kullanmadan yapmışlar. İskeletin dışarda kalan kısımları da düğme gibi gözüktüğü için adına düğmeli (pişduvan) evler demişler. Akseki ile bazı köylerindeki geleneksel Osmanlı mimarisini yansıtan özgün yapılar, "Düğmeli ev" olarak biliniyor. Geleneksel Akseki evi, 2 katlı ve taş duvarlardan oluşuyor. Taş duvar asıl taşıyıcı gibi görünse de evi ahşap iskelet taşıyor. Evdeki taş duvarda dikine atılan kısa parçaları, yöre halkı "düğme" olarak adlandırıyor. Bu düğmelerde andız ağacının kullanıldığı bilinmektedir.


TUR FİYATINA DAHİL OLANLAR 
-Seyahat Sigortası 
-Ulaşım 
-Öğle yemeği 
-Rehberlik Hizmetleri

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR 
Müze ve Örenyeri Giriş ücretleri 
Tüm Şahsi Harcamalar
mağara giriş ücreti

ÇOCUK DURUMU 

*0-3 YAŞ ÜCRETSİZ(KOLTUK İSTENİRSE 50 TL Yemek istenirse 80 TL )

*4-7 YAŞ 100 TL

Not: Tur rehberi ve acenta yukarıda belirtilen tur programında HAVA KOŞULLARI ve  İKLİM DURUMUNA göre tur programında sıra değişikliği ve program değişikliği yapma hakkına sahiptir. 

 Not: Turlarımızda araçta Oturma sistemimiz ; her misafirimiz otobüsümüze binerken çektiği koltuk kurasına göre oturmaktadır. Hiç kimseye koltuk garantisi ve sabit koltuk verilmemektedir

 Not: Turumuz aşağıdaki alınış noktalarımızdan hareket edecek olup katılımcılarımıza turdan 1 gün önce kayıtlı telefon numaraları aranarak biniş saatleri verilecektir.

ALIŞ NOKTALARI   

*Otogar

*Özdilek

*İl Sağlık

*Meltem Megapol

*Samanyolu Pastanesi Önü

*Büyükşehir Belediyesi Önü

*Anadolu Hastanesi Durağı

*Sampi Kavşağı

*Laura

*Teracity

 


REZERVASYON
0 (242) 321 23 73 – 0 (507) 644 48 45


Not:  acenta yukarıda belirtilen tur programını uygularken Hava koşulları  ve zorunlu durumlara  göre tur programının uygulamasında değişiklik  yapma hakkına sahiptir. 

Siz de yorumunuzu yapın...